V Česku už se mohou hrát halové míčové sporty, basketbal a volejbal dostaly výjimku

Volejbalové a basketbalové nejvyšší soutěže ve čtvrtek dostaly výjimku od hlavní hygieničky a mohou začít hrát. Na twitteru o tom informoval předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička. Podle zatím neoficiálních informací dostaly výjimku i mužská a ženská házená a nejvyšší soutěž mužů ve florbalu.

Praha (Aktualizováno: 14:36 12. 11. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bates | Foto: Naoki Nishimura / AFLO | Zdroj: Reuters

Profesionální soutěže ve volejbalu a basketbalu se rozběhnou po více než měsíci, vládní opatření proti koronaviru je zastavila 12. října.

Extraliga volejbalistů začne v sobotu 14. listopadu desátým kolem, ženy se na palubovky vrátí zápasy 13. kola o týden později. Hrálo se naposledy 10. října. V čele jsou se čtyřmi výhrami bez prohry muži Českých Budějovic, Karlovarsko vyhrálo třikrát. V soutěži žen vedou hráčky Olomouce, neporažená je i Dukla Liberec, ale ta odehrála o zápas méně.

Podmínkou návratu profesionálních soutěží jsou testy na covid-19, které musí týmy podstupovat dvakrát týdně. Všude se bude hrát bez přítomnosti diváků. Například Karlovarsko ale chystá papírové fanoušky na tribunu.

Basketbal

Basketbalisté restartují NBL už v pátek, kdy jsou na programu dvě dohrávky druhého kola a dohrávka 6. kola. Utkají se vedoucí Nymburk s Kolínem, Brno s Olomouckem a Pardubice s Děčínem. Budou to první zápasy od 11. října, kdy Opava vyhrála v Hradci Králové 101:69.

Asociace ligových klubů NBL se dohodla na frekvenci dvou zápasů týdně, aby vždy třetí termín v každém týdnu byl ponechán k dohrávce celkem 66 utkání, jež nyní zbývá odehrát z předchozího programu.

Během zápasů bude moci být v halách maximálně 100 osob, vedle hráčů nemusí nosit roušky ještě trenéři. Hráči, kteří již covid prodělali nebudou muset být testováni do 90 dnů od svého prvního nakažení. Momentálně je do zápasů připraveno všech 12 týmů NBL.

„V drtivé většině věcí, o které jsme žádali, nám bylo vyhověno. Platnost PCR testů na covid sice nebude 72 hodin, ale rozumíme tomu, že to bude 48 hodin, tak jako v jiných sportech,“ uvedl předseda ALK Tomáš Kotrč.

„Na rozdíl od fotbalistů a hokejistů bychom za 48 hodin mohli v rámci platnosti jednoho testu stíhat dva zápasy namísto jednoho. A také řešíme situaci, kdy pokud někdo z týmu bude pozitivní, aby ostatní hráčky mohly dál hrát,“ konstatoval Daniel Kuruz, guvernér Asociace ligových klubů ŽBL.

Nejvyšší soutěž basketbalistek začne v sobotu. „Jsem rád, že zvítězila logika a pragmatismus, a ti, kteří se sportem živí, mohou dál vykonávat svou práci. A byť to nebude divácky atraktivní přímo v halách, bude to atraktivní při vysílání přenosů, protože fanoušci jsou teď po českém sportu hladoví. A já jsem rád, že můžeme ženský basketbal přidat do skupiny profesionálních lig, které se opět mohou hrát,“ řekl Kurucz.

Na obnovení svých nejvyšších soutěží o tomto víkendu se mohou chystat i házenkáři, házenkářky a florbalisté. „Čekáme jen na to, až obdržíme oficiální potvrzení do datové schránky. To by mělo být ještě během dneška,“ řekl mluvčí NSA Jakub Večerka.

Nejvyšší soutěž basketbalistek začne 17. listopadu dohrávkou 4. kola mezi KP Brno a Slovankou. Šestým kolem se pak dostane do pravidelného rytmu od 20. listopadu po reprezentační pauze.

Dobrá zpráva pro fanoušky nejvyšších soutěží mužů i žen CZ.BASKETBALL a volejbalu, které dnes dostaly výjimku od @Ministerstvo zdravotnictví na restart svých lig. Ať to šlape🏀🏐! Další žádosti se budou projednávat v následujících dnech.

11:45 – 12. 11. 2020

4

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme