Cíl je splněný, ale do duelu o zlato půjdeme naplno, burcuje před finále Zlaté ligy volejbalistka Valková

České volejbalistky zvládly semifinále Final Four Evropské Zlaté ligy vítězně. Po první prohrané sadě porazila reprezentace na zimním stadionu v Porubě Rumunsko 3:1 na sety. Postoupila tak nejen do finále domácího turnaje, ale také do Challenger Cupu, tedy kvalifikaci o nejvyšší týmovou soutěž Světovou ligu. V nedělním finále se Češky od 18:00 utkají se Švédskem.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky

České volejbalistky | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: Profimedia

„Věděly jsme, že když budeme hrát naší hru, tak na ně máme. Od druhého setu jsme znovu začaly vyzařovat náš klid, který máme. Koncovka sice byla vypjatá, ale my jsme byly klidnější,“ mluvila o závěru zápasu nahrávačka české volejbalové reprezentace Kateřina Valková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž z Ostravy, kde se české volejbalistky probojovaly do finále domácího turnaje Final Four

Prohraná první sada podle blokařky Magdalény Jehlářové nebyla velkou komplikací.

„Zápas byl nervózní, ale to jsme očekávaly. Když se hraje doma, tak je na člověka větší tlak. Po prvním setu jsme si řekly, že umíme hrát mnohem lépe. Poté jsme je začaly přehrávat, ale i tak to byl boj. Jsem ráda, že jsme to dotáhly do konce,“ pokračuje Jehlářová.

Ve finále ostravského Final Four se v 18 hodin Češky střetnou se Švédkami, které v pěti setech porazily Belgii.

„Z výsledku Švédska jsme samozřejmě byly dost překvapené. Víme co čekat, loni jsme se s nimi několikrát potkali. Mají v týmu Isabelu Haagovou, to je jejích nejlepší hráčka a celkově jedna z nejlepších hráček současnosti. Našim cílem bude ji ubránit,“ doplňuje Jehlářová.

Postup na Filipíny

Nejen postup do finále ostravského Final Four, ale už také zajištění účasti v Challenger Cupu, tedy kvalifikaci o Světovou ligu. To jsou úspěchy české volejbalové reprezentace žen.

„Zajistily jsme si postup na Challenger na Filipínách, takže si sezonu trochu protáhneme. Cíl je splněný, ale do souboje o zlato půjdeme zlato naplno. Jsme rády, že se nám to povedlo,“ říká Valková.

„Je to velký úspěch. Na finále se těšíme, jsme rády že ho hrajeme a doma a půjdeme si pro zlato,“ dodává bojovně Magdaléna Jehlářová před večerním soubojem se Švédkami, který na zimním stadionu v Ostravě Porubě začne v 18 hodin.

David Procházka, tpk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme