‚Nejdůležitější zápas sezony.‘ České volejbalistky hostí Zlatou evropskou ligu a čeká je duel se Rumunkami

České volejbalistky se v Ostravě v sobotu a v neděli střetnou se dvěma soupeři ve Final Four Zlaté evropské ligy. Prvními soupeřkami budou v 18 hodin na zimním stadionu v Porubě Rumunky.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Mlejnková

Michaela Mlejnková | Foto: Slavomír Kubeš

„Měli jsme na přípravu dva týdny, jsem připraveni dobře. Máme před sebou nejdůležitější zápas sezony a chceme vyhrát celý turnaj. Teď je ale potřeba se soustředit jen na Rumunky,“ říká trenér české reprezentace žen Jannis Atanasopulos.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž z Ostravy před volejbalovou Final Four

Pokud volejbalistky národního týmu nad Rumunkami zvítězí, zajistí si postup do kvalifikace o Světovou ligu.

„Musíme se připravit jak takticky, tak po fyzické stránce. Mají jiný styl hry než my, hrají dost rychle, tak se musíme přizpůsobit. První set bude trochu nervózní, to je ale před vlastními fanoušky normální. Důležit bude udržet naše emoce a abychom zůstaly spolu i když se nebude dařit,“ pokračuje kapitánka Michaela Mlejnková.

O emocích v domácím prostředí mluví i trenér Atanasopulos a vyzvedává také kvality soupeřů.

„Nebude to jednoduchý víkend, musíme kontrolovat naše emoce, Belgie má skvělou Britt Herbotsovou, Nizozemky mají jednu z nejlepších univerzálek na světě Annu Haakovou. Rumunsko je skvělý tým, ale to my také. Kdo bude mít nejlepší formu a bude hrát více jako tým, tak ten zvítězí,“ popisuje trenér Atanasopulos domácí prostředí a vyzvedává také kvality soupeřů.

I kapitánka Mlejnková věří v týmovou kvalitu české reprezentace.

„Náš tým je složený z těch nejlepších hráček, které v Česku aktuálně máme. Myslím, že si vše musí sednout, a přestože nemáme žádnou velkou hvězdu jako jiné týmy, naše síla je v kolektivní práci,“ doplňuje Mlejnková.

Zápas s Rumunskem začne v ostravské Porubě v 18 hodin.

David Procházka, tpk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme