Volejbal má nového šéfa. Svazu chybí manažer, to dokážu přinést, říká Marek Pakosta

Bývalý reprezentant Marek Pakosta je novým předsedou Českého volejbalového svazu. Ve volbách získal potřebných 34 hlasů, o tři více než jediný protikandidát Jiří Popelka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Pakosta za sebou má úspěšnou hráčskou kariéru, teď bude český volejbal řídit z manažerské pozice. | Foto: Fotobanka Profimedia

„Vnímám, že ve vedení volejbalového svazu chybí manažer. To je jedna z kvalit, kterou dokážu přinést. Dokážu zaštítit oba sporty, vedle šestkového volejbalu i beachvolejbal," řekl Radiožurnálu bývalý reprezentant a nový šéf Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Sedmačtyřicetiletý Pakosta porazil ve volbách jediného protikandidáta Jiřího Popelku. Získal přesně potřebných 34 hlasů. Popelka měl jen o tři hlasy méně.

„Myslím, že oprávněně kritizuji servisní úlohu svazu, která není dostatečná, takže to je třetí oblast, ve které chci, aby se svaz zlepšil. Abychom byli schopni nastavit fungování svazu jako správce dotačních prostředků, které jsou účelově vázány," vytyčil si cíl nový šéf ČVS.

Jedním z hlavních cílů nového vedení bude pozvednout prestiž českého volejbalu, která utrpěla po ekonomických problémech. Svaz kvůli zpronevěře svého účetního přišel loni o 20 milionů korun.

„Jedná se o velké peníze. Pro mě to byl jeden z důvodů, proč jsem se odhodlal ke kandidatuře. I tuhle problematickou oblast dokážeme stabilizovat a ty věci, které nejsou vyjasněné, nějakým způsobem dotáhnout," věří Pakosta.

Funkci přebírá po Zdeňku Haníkovi, který přijal osobní odpovědnost za zpronevěru s tím, že selhaly kontrolní mechanismy. Haník původně plánoval kandidovat, ale odstoupil stejně jako poslanec Josef Novotný, šéf hospodářské komise ČVS Zdeněk Meitner i bývalý místopředseda volejbalové federace Jiří Gottwald.

vm, čtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme