‚Ten první mečbol jsme měli složit.‘ I stříbrná medaile je pro mladé volejbalisty historický úspěch

Čeští volejbalisté byli blízko titulu mistrů Evropy hráčů do 20 let. Ve finále s Ruskem měli v rozhodujícím setu dva mečboly, ale nakonec zápas prohráli. Možná i proto zpočátku slavili historický úspěch českého volejbalu víc diváci než samotní volejbalisté.

Haag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští juniorští volejbalisté mají stříbro z mistrovství Evropy i jsou účast na MS | Foto: Petr Kadeřábek

„Teď to ještě mrzí, ale za chvíli si to asi uvědomíme. Že jsme postoupili na mistrovství světa a máme stříbro z Evropy. Ten první mečbol jsme měli složit, ale nevadí,“ hledal slova nejlepší univerzál mistrovství Evropy Marek Šotola.

Čeští juniorští volejbalisté získali na mistrovství Evropy stříbro, ve finále podlehli v pěti setech Rusům

Číst článek

Medaili, kterou má na krku, před ním nikdo v historii českého volejbalu v této kategorii z evropského šampionátu nepřivezl a nic na tom nezmění ani fakt, že od zlata dělil Čechy jediný míč.

„Stříbro není žádné zklamání. Na turnaj jsme jeli s tím, že bychom chtěli do osmičky, postoupili jsme do čtyřky a finále byla třešnička, kterou jsme nedokončili. Ale ten zápas byl pěkný, musel se líbit. Musím pochválit celý tým, dřeli jsme jako jeden muž,“ usmíval se smečař Lukáš Vašina, další opora juniorského týmu.

Tahle parta, která už vyhrála evropský šampionát v mladší kategorii, totiž bude moci být ještě rok spolu. Druhým místem pro český volejbal vybojovala po 40 letech postup na mistrovství světa dvacetiletých.

„Nejvíc si cením toho postupu, protože letos není kvalifikace. Kvalifikovaly se dva týmy a nikdo jiný nedostane šanci, Evropa má prostě jen dvě místa nám se to podařilo. Stříbrné medaile jsou skvělé,“ těšilo trenéra Jana Svobodu.

A budoucnost mu dá možná za pravdu, protože tahle parta je obrovským příslibem nejen pro následující juniorský světový šampionát, ale i vzdálenější budoucnosti.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme