Volejbalisté zvládli druhý zápas na mistrovství Evropy, Estonsko porazili bez ztráty setu

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Rotterdam (Aktualizováno: 21:09 15. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalisté slaví vítězství nad Estonskem.

Volejbalisté slaví vítězství nad Estonskem. | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Nejúspěšnějším hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Je v našich silách, abychom postoupili, věří kapitán volejbalistů Janouch před klíčovým zápasem

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Volejbalisté měli povedený vstup do utkání. Za pomoci tří úspěšných bloků vedli 8:3 a bez problémů dotáhli set k výhře rozdílem sedmi bodů.

Na začátku druhé sady ale naopak zaspali. Prohrávali o čtyři body 15:19. Tvrdý servis Galabova pomohl vývoj otočit z 18:20 na 21:20 a trenérovi vyšlo i střídání. Zásluhou univerzála Fingera a nahrávače Pavla Bartoše Češi vedli 24:22, ale Estonci se zuby nehty bránili. Až při jedenáctém setbolu uspěl Hadrava esem.

Třetí set měli volejbalisté zdánlivě pod kontrolou. Vedli 8:5 a ještě 16:15, ale po chybách najedou ztráceli 17:20 a za stavu 22:24 odvraceli setboly. Jeden vymazal esem Džavoronok, pak ustáli další dva a přišel na servis Hadrava.

Hráč polského Olštýnu napálil levačkou podání a rozhodčí zahlásil aut. Kouč Nekola si vyžádal video, sám Hadrava kroutil hlavou a nevěřil, že byl míč dobrý, ale záznam ukázal, že „lízl“ lajnu. Rázem měli Češi první mečbol a tentokrát Hadrava poslal míč z podání jasně do hřiště a duel ukončil.

Takhle slavi čeští volejbalisti výhru na #EuroVolleyM nad Estonskem 3:0. Ten hlavou dolů je Tomáš Kunc, který zvládl premiéru na ME excelentně. Rozhovor můžete slyšet na @Radiožurnál

21:27 – 15. 09. 2019

2

Mistrovství Evropy volejbalistů v Belgii, Francii, Nizozemsku a Slovinsku:
Skupina A (Montpellier):
Rumunsko - Itálie 1:3 (-15, -14, 23, -14), Portugalsko - Francie 0:3 (-11, -20, -23).