Volejbalové dvacítce začíná mistrovství Evropy. Tým vsadil kvůli lepší atmosféře na menší halu

Mohli hrát ve velké brněnské hale ve Vodově ulici, místo toho si ale zvolili tu v nedaleké Kuřimi, která má zhruba šestkrát nižší kapacitu. Řeč je o české volejbalové reprezentaci do 20 let a mistrovství Evropy, které v sobotu na jihu Moravy začíná. Domácí tým totiž věří, že na menším stadionu vytvoří fanoušci lepší atmosféru.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Věřil jsem tomu, že do menší haly přijde plno a vytvoří lepší domácí prostředí. I za cenu toho, že finálové skupina se případně hraje v Brně. Bohužel ale současná krize tomu asi nenasvědčuje,“ vysvětlil Radiožurnálu trenér volejbalové reprezentace do dvaceti let Přemysl Obdržálek, proč raději jeho tým odehraje základní skupinu domácího mistrovství Evropy v menší ze dvou hostitelských hal.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Brně a Kuřimi začíná volejbalové mistrovství Evropy do 20 let. Více v příspěvku Davida Nekvindy

V době tohoto rozhodnutí ještě nikdo nevěděl, jaká budou platná opatření pro počet diváků na tribunách, zpětně se ale výběr českého týmu ukazuje jako prozřetelný. Do brněnské haly sice může přijít 500 lidí, maximální kapacita je ale zhruba 3000. V Kuřimi sice pustí do haly jen přesně 199 diváků, opticky ale budou tribuny zaplněnější, protože maximálně jsou pro 500 návštěvníků.

„Kvůli tomu jsme chtěli být v Kuřimi. Že když přijde méně lidí, bude hala zaplněnější,“ potvrdil kapitán českého týmu Petr Špulák.

České volejbalové týmy čekají v Lize mistrů zvuční soupeři. ‚Počítali jsme s tím,‘ říká kouč Olomouce

Číst článek

Rozhodnutí odehrát základní skupinu evropského šampionátu v Kuřimi má ale jeden háček. Závěrečné duely turnaje už bude všechny hostit brněnská hala a domácí tým si tak bude muset v případě postupu zvykat na nové prostředí.

„Ta hala je specifická v tom, že má tribuny jen ze dvou stran, je to takové ‚elko‘. Párkrát jsem tam hrál a nehrálo se mi tam dobře,“ řekl o brněnské hale ve Vodově ulici trenér Obdržálek.

Aby si v ní závěr evropského šampionátu zahráli i jeho svěřenci z reprezentace do 20 let, musí v šestičlenné základní skupině skončit do čtvrtého místa. „Doufám, že v případě postupu bychom už jeli na nějaký adrenalin, byla by to finálová čtyřka. To už by byl pro nás úspěch,“ dodal trenér.

Brněnská základní skupina doznala těsně před zahájením šampionátu velkých změn. Hrát ji budou jen čtyři týmy, protože výběry Turecka a Ukrajiny musely kvůli nákaze koronavirem odcestovat z dějiště mistrovství. Ke změnám tak došlo i v časovém harmonogramu.

První vítězný krok můžou mladí čeští volejbalisté udělat v sobotu, kdy v Kuřimi od 17.30 odehrají úvodní zápas proti Francii.

David Nekvinda, mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme