Volejbalistky mají nového trenéra, ženskou reprezentaci povede Řek Athanasopulos

Novým trenérem národního týmu volejbalistek se stane Řek Jannis Athanasopulos a reprezentaci tak povede potřetí ze čtyř posledních koučů zahraniční odborník. Trenér bundesligového Stuttgartu, který nahradí odvolaného Zdeňka Pommera, bude jmenován po sestavení realizačního týmu na zasedání správní rady během dubna. Informaci dnes zveřejnil svaz na svém webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky budou mít nového trenéra | Foto: Václav Pancer | Zdroj: ČTK

Post kouče volejbalistek byl volný od února, kdy skončil Pommer po neúspěšné kvalifikaci mistrovství Evropy. Na šampionát se Češky nedostaly po 14 letech.

Volejbalový svaz odvolal kouče Zdeňka Pommera od reprezentace žen

Číst článek

Před koučem žen Ostravy Pommerem se u volejbalistek nevydařilo angažování Němce Alexandera Waibla, který u týmu vydržel v roce 2016 jen pár měsíců. Před ním ženskou reprezentaci tři a půl roku vedl Ital Carlo Parisi.

Pro Athanasopulose, kterého doporučila komise ve složení předseda svazu Marek Pakosta, vedoucí reprezentací Miloslav Javůrek a vedoucí Asociace volejbalových oddílů a klubů žen Peter Goga, bude Česko první reprezentační štace. „Letošní sezona by měla být restartem národního týmu žen. Cílem družstva bude postup na mistrovství Evropy v roce 2021,“ řekl Pakosta.

Athanasopulos má s českým prostředím zkušenosti. V době, kdy jeho žena slovinská blokařka Sonja Borovinšeková hrála v Prostějově, strávil na Hané několik měsíců v roli analytika. Ve Stuttgartu začínal jako asistent, od května 2017 je hlavním koučem a má s vedením smlouvu do roku 2021. Ve Stuttgartu už pracoval v době, kdy v týmu působila smečařka národního týmu Michaela Mlejnková.

Volejbalistky na přelomu května a června odehrají Evropskou ligu, v které mají ve skupině Švédsko, Slovensko a Ukrajinu. Začátkem srpna je čeká olympijská kvalifikace proti Číně, Turecku a Německu. Do Tokia postoupí jen vítězky a jasnými favoritkami jsou Číňanky, olympijské vítězky z Ria de Janeira 2016.

Trenéři ženské volejbalové reprezentace

Milan Kafka (1994), Pavel Řeřábek (1995-98), Vladimír Pech (1999-2000), Miroslav Čada (2000-01), Stanislav Mitáč (2001-05), Táňa Krempaská (2006-09), Jiří Šiller (2009-11), Carlo Parisi (2012-15), Alexander Waibl (2016), Zdeněk Pommer (2016-19), Jannis Athanasopulos (od 2019).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme