Volejbalistky do elitní skupiny nepostoupí. Byli jsme méně úderní, litoval po prohře trenér Pommer

Po ostravské prohře 1:3 s Polskem je jasné, že česká ženská volejbalová reprezentace si postup do elitní skupiny Světové ligy nevybojuje. Semifinálový zápas sice dobře začala, ale v jeho průběhu se přestalo dařit nahrávačkám.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Kossányiová (zleva) a Iva Nachmilnerová se snaží zablokovat smečující polskou reprezentantku Polakovou. | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Čtyřikrát si Pavla Vincourová nadhodila míč za základní čárou a pokaždé z toho byl bod. Úvod druhého setu zkrátka Češkám vyšel, navíc v tom prvním vyhrály 27:25. Jako mávnutím kouzelného proutku se ale přestalo dařit. „Ani nevím, co se stalo. Asi jsme polevily,“ litovala v rozhovoru pro Radiožurnál Vincourová.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky se v Ostravě chystají na závěrečný turnaj světové Grand Prix

V druhé sadě se přesto reprezentace ještě jednou dostala do slibného náskoku, ale ani vedení 18:13 se jí nepovedlo udržet. „Mělo nám to dodat sebevědomí. Musíme se podívat na video a zhodnotit si zápas,“ vyzvala Vincourová. Přesto prohrané utkání bude třeba rychle hodit za hlavu, protože volejbalistky čeká ještě souboj o třetí místo.

Vincourová se na nahrávce opět střídala s Lucií Smutnou, taktiku spolu ale neprobíraly. „Tohle necháváme na trenérovi. Každá z nás se na té pozici chová jinak,“ prozradila Vincourová. Kouč reprezentace Zdeněk Pommer tentokráte nebyl s výkony svých důležitých hráček příliš spokojený. Nahrávačky se podle něj trápily.

„Celá vina ale neleží na nich. Ubrali jsme na servisu, což proti silným soupeřům nemůžeme. Byli jsme méně úderní, což rozhodlo,“ hledal příčiny porážky. Česká reprezentace si tak zahraje o bronz v neděli od patnácti hodin proti Německu. Finále v Ostravě proti sobě sehrají Jižní Korea a reprezentace Polska.

Kamil Jáša, sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme