Všichni dopředu a naplno. Soupeři použili na tým Sky jeho vlastní taktiku

Takhle vyrovnané pořadí Tour de France před druhým dnem volna už dlouho nebylo. Jestli vůbec kdy. Celkový lídr Chris Froome musí nebývale ostře a každý den bojovat o žlutý dres, favorité útočí všichni proti všem. Diváci se baví a experti si lámou hlavu, jak to dopadne.

Le Puy en Valey/Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AG2R a až za nimi Chris Froome, tak vypadala velká část nedělní etapy | Zdroj: Reuters

Už když na Tour de France vyhrál před pěti lety Bradley Wiggins, mohl za to tým Sky. Černé dresy jely tempo, utahaly soupeře a ti pak neměli šanci oplatit lídrovi britského týmu, ani později Froomeovi, jediný zásadní útok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Taktické manévry na čele Tour sleduje reportér ČRo Tomáš Kohout

V 15. etapě byly k vidění dvě změny. Sky letos závodí v bílém a včera jeho taktiku „všichni dopředu a naplno“ použili Francouzi z AG2R.

„Plán byl profitovat z etapy, kterou dobře znám, abych dostal nejbližší soupeře do potíží. A moji spolujezdci odvedli skvělou práci. Byli skutečně hodně silní a měl jsem velkou radost i z diváků. Opravdu vřele jim chci poděkovat. Drželi mě po celé délce trati,“ prohlásil Romain Bardet.

Rodák z kraje Auvergne, kterým se jelo, jednička AG2R a třetí muž celkového pořadí, který na vedoucího Frooma ztrácí jenom 23 sekund.

Kdyby se měl žlutý dres svlékat podle aktuálního pořadí v etapě, jel včera Brit chvíli nahý. Při ataku soupeřů měl potíže se zadním kolem a propadl se až na virtuální 4. místo.

Klobouček, chválí soupeře Froome

„Tempo bylo už docela vysoké, když jsem měl ty potíže. Určitě nemůžu říct, že mám nějaký problém s tím, jak jeli. Předvedli skvělý závod a určitě utahali několik cyklistů jedoucích na pořadí. Takže klobouček,“ chválil Froome i soupeřův tým, hned jak poděkoval spolujezdcům své ekipy, že ho mezi favority dotáhli zpátky.

A je jasné, že se v poslední týdnu Tour pořádně nadře. „Teď je to strašně těsný závod. Pořád je tam hodně kluků v jedné minutě celkového pořadí. Teď půjde o každou sekundu. A celou cestu do Paříže,“ říká Froome.

Před cestou do Alp má Froome jen 18sekundový náskok na Itala Arua a ještě na pátého Ira Martina jen minutu 12. Síly na další horské výšlapy teď nabírá peloton během druhého volného dne.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme