Roglič čtvrtý celkový triumf v řadě z Vuelty nepřidá. Kvůli pádu v závěru 16. etapy musel odstoupit

Obhájce Primož Roglič odstoupil před středeční 17. etapou z Vuelty. Slovinského cyklistu, který vyhrál tři předchozí ročníky závodu a v průběžném pořadí byl aktuálně druhý, nepustila na start zranění z pádu v úterní etapě.

Aracena (Španělsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otřesený a zraněný Primož Roglič

Otřesený a zraněný Primož Roglič | Foto: BELGA PHOTO DAVID PINTENS | Zdroj: Reuters

Na twitteru o tom informovala stáj Jumbo-Visma. „Bohužel kvůli následkům včerejšího pádu nebude Roglič na startu 17. etapy. Brzy se uzdrav, šampione. Pro závěr Vuelty jsi měl velké plány, ale nebylo ti souzeno,“ uvedla.

Roglič upadl po útoku v závěrečném spurtu a v cíli silně krvácel z pravé nohy a ruky. Představitelé Jumbo-Visma poté pouze bez dalších podrobností uvedli, že lídr stáje potřeboval lékařské ošetření.

Dramatický závěr 16. etapy

Roglič nakonec v úterní etapě dojel na 35. místě ve stejném čase jako vítězný Dán Mads Pedersen. V průběžném pořadí patřila dvaatřicetiletému Slovinci druhá příčka se ztrátou 1:26 minuty na vedoucího Remca Evenpoela z Belgie.