Kopcovitou 12. etapu Vuelty ovládl Cort Nielsen, celkové vedení drží stále Eiking

Dánský cyklista Magnus Cort Nielsen vyhrál na Vueltě v závěrečném hromadném dojezdu kopcovitou 12. etapu a připsal si druhé letošní prvenství. Průběžné vedení udržel Nor Odd Christian Eiking, před druhým Francouzem Guillaumem Martinem má téměř minutový náskok.

Córdoba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I po dvou náročných stoupáních a dvou dlouhých sjezdech dorazila po 175 kilometrech do cíle v Córdobě skupina hlavních favoritů na celkové prvenství pohromadě.

Roglič si spravil chuť a ovládl nejkratší etapu Vuelty. Na překvapivého lídra Eikinga ztrácí dvě minuty

Číst článek

Ve spurtu měl překvapivě nejvíc sil Cort Nielsen, druhý dojel Ital Andrea Bagioli a třetí favorizovaný Australan Michael Matthews.

Osmadvacetiletý Cort Nielsen útočil na etapové vítězství i ve středu, avšak pár metrů před cílem byl jeho dlouhý únik zlikvidován. O den později už stejně jako v šesté etapě uspěl, celkově se na Vueltě radoval popáté.

V elitní desítce průběžného pořadí nedošlo k žádné změně, přestože třetí Slovinec Primoř Roglič se znovu přimotal k hromadnému pádu. Ztrátu však brzy dojel a dál může živit naděje na třetí titul na Vueltě za sebou. Za Eikingem zaostává o necelé dvě minuty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme