Antidopingový tribunál zasahoval mezi vzpěrači. Zpětně z Londýna diskvalifikoval šampiona z Ria

Uzbecký vzpěrač Ruslan Nurudinov, olympijský vítěz z Ria de Janeiro 2016, byl za doping diskvalifikován z her v Londýně, které se konaly o čtyři roky dříve. Nový antidopingový tribunál Arbitrážního soudu pro spor v Lausanne mu odebral londýnské čtvrté místo ve váhové kategorii do 105 kg.

Lausanne (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzbecký vzpěrač Ruslan Nurudinov na LOH v Riu de Janeiro | Foto: Stoyan Nenov | Zdroj: Reuters

Při zpětné kontrole byl v Nurudinově vzorku z OH 2012 nalezen anabolický steroid turinabol. Rok po Londýně se stal uzbecký vzpěrač mistrem světa a zlato získal také v Riu a loni na Asijských hrách.

Sedmadvacetiletému Nurudinovovi nyní hrozí trest od Mezinárodní vzpěračské federace, jež mu v prosinci zastavila činnost. Na konci minulého roku byl suspendován také zlatý medailista do 105 kg z Londýna Oleksij Torochtij z Ukrajiny, ale o jeho případu Arbitrážního soudu pro spor zatím nerozhodl.

Tribunál v pondělí diskvalifikoval z londýnských her rovněž Mikalaje Novikova z Běloruska, jenž byl původně osmý ve váze do 85 kg. Při kontrole u něj byl odhalen nejen turinabol, ale i jiný steroid stanozolol.

Antidopingový tribunál Arbitrážního soudu pro spor byl zřízen k tomu, aby posuzoval dopingové případy místo Mezinárodního olympijského výboru a mezinárodních sportovních federací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme