Z ringu na ulici a zase zpátky. Boxer Horváth chce vyzvat mistra světa

Boxerského mistra Evropy organizace WBO Štěpána Horvátha čeká jeden z nejdůležitějších zápasů kariéry. Pokud porazí ruskou hvězdu Magomeda Kurbanova, přiblíží se zápasu o titul mistra světa. Ještě před pár lety přitom neboxoval a žil na ulici.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Štěpán Horváth | Zdroj: Nedori

„Pořád cítím, že nejsem tam, kde bych měl být,“ říká nejlepší český profesionální boxer Štěpán Horváth. Ve 34 letech má v ringu výrazně pozitivní bilanci 18:5. Je mistrem Evropy organizace WBO v lehké střední váze, když v březnu porazil Němce Harmanna. Na největší zápasy kariéry ale teprve čeká.

Mayweather udržel neporazitelnost. McGregora porazil v desátém kole

Číst článek

V sobotu přijde jeden z nich. V ruském Čeljabinsku vyzve domácí hvězdu Magomeda Kurbanova, jehož bilance vypadá hrozivě. Všech svých jedenáct zápasů mezi profesionálními boxery vyhrál, z toho dal devíti soupeřům KO.

Pokud Horváth Rusa na jeho půdě porazí, zřejmě dostane možnost vyzvat mistra světa organizace WBO ve své váhové kategorii.

Z ulice zpátky do ringu

Před pár lety o něčem takovém přemýšlet nemohl. Boxoval sice od dvanácti let, dostal se i do reprezentace, jenže se mu nepodařila kvalifikace na olympijské hry do Pekingu v roce 2008.

„Začalo tím hodně špatné období. Dva roky jsem nic nedělal. Chvíli jsem byl dokonce na ulici. Rodina se mě snažila podporovat, ale já o to nestál a chtěl jsem si poradit sám,“ líčí rodák z Chomutova.

Boxer Štěpán Horváth | Zdroj: Nedori

Znovu se vrátil k boxu. Stal se profesionálem a pomohlo mu pozvání do nově vzniklého týmu v Plzni, tam se mohl začít tréninku věnovat naplno.

Sport mu pomáhá i lidsky. „Jde mi o to, abych byl dobrý člověk. Aby lidé věděli, že boxování, trénink, výhry i porážky jim dají to, že si budou v životě vědět rady. Čím víc toho ve sportu dokážu, tím víc lidí mohu motivovat,“ věří.

Aktuálním mistrem světa organizace WBO v lehké střední váze je Portoričan Miguel Cotto, který před dvěma týdny porazil Japonce Kamegaie. 36letého boxera s největší pravděpodobností dostane právo vyzvat vítěz zápasu Kurbanova s Horváthem.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme