Česko 5:0 Lotyšsko

Z Uralu do Portugalska za 29 dní. Egypťan přejel Evropu na kole ve světovém rekordu

Za nejrychlejší cyklistický přejezd Evropy získal zápis do Guinessovy knihy rekordů egyptský cyklista Hilmí Saíd. Za 29 dní urazil se čtyřmi švédskými kolegy vzdálenost šesti tisíc kilometrů.

Cabo de Roca/Portugalsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hilmí Saíd | Zdroj: Reuters

Egypťan Hilmí Saíd začal se čtyřmi švédskými kolegy jízdu v ruském městě Ufa na Urale a po 29 dnech, pěti hodinách a 25 minutách ji zakončil v nejzápadnějším bodě na portugalském pobřeží Atlantiku.

 „Cílem pokoření rekordu bylo zvýšit povědomí o dětském autismu. A jelikož jsme jízdu podnikli během měsíce Ramadánu, to bylo dobré, lidé v tu dobu myslí víc na charitu," říká egyptský cyklista Hilmí Saíd.

Během bezmála měsíce urazil denně 220 kilometrů. Jeho trasa vedla i přes Českou republiku. Projel také Běloruskem, Polskem, Německem a Španělskem.

„S mými přáteli plánujeme přejít pěšky celý Egypt od severního pobřeží až k jižním hranicím," plánuje Hilmí Saíd. Věnuje se také pro Egypťany nezvyklé disciplíně - běžeckému lyžování, ve kterém by chtěl reprezentovat svou zemi na zimní olympiádě.

Štěpán Macháček, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme