‚Zkoušeli jsme bojovat na všech frontách.‘ Vacek dojel v cyklistickém závodě Kolem Belgie na druhém místě

Elitnímu českému cyklistovi Mathiasovi Vackovi chyběly čtyři vteřiny k prvnímu vítězství v etapovém závodě v profesionální kariéře. V závodě Kolem Belgie skončil čerstvě dvaadvacetiletý cyklista těsně druhý za Norem Sörenem Waerenskjoldem.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mathias Vacek na tiskové konferenci po závodě Kolem Belgie

Mathias Vacek na tiskové konferenci po závodě Kolem Belgie | Foto: Sportegy

„Závody jsem si užil, byl jsem hodně pod tlakem, protože celkový výsledek byl hodně o vteřinách. Zkoušeli jsme s týmem bojovat na všech frontách. Snažit se ujet, ve sprintech i na bonifikačních vteřinách. Vždy jsem byl strašně blízko, ale zároveň to bylo daleko,“ hodnotí Mathias Vacek.

Do poslední páté etapy nastupoval Vacek pouze s dvouvteřinovou ztrátou za pozdějším vítězem Sörenem Waerenskjoldem. Úřadující český šampion v silničním závodě zaútočil na hned prvním ze tří bonifikačních sprintů, ale s norským cyklistou těsně prohrál.

„Bylo to strašně těžké. Nor byl hodně silný a hlídal si to. Stejně jako já měl k sobě silný tým. Chtěl bych mému týmu neskutečně poděkovat, protože pro mě udělali spousty práce, za což jsem jim vděčný,” pokračuje jezdec týmu Lidl-Trek.

Útok v Bruselu

Vacek ještě zaútočil na celkové prvenství v závěrečném dojezdu v Bruselu, kde se finišovalo pod Atomiem. Nakonec ale český reprezentant skončil v závěrečné etapě těsně čtvrtý bez bonusových sekund.

„S kondicí i průběhem závodu jsem hodně spokojený. Nakonec s odstupem času i s výsledkem, protože jsem udělal maximum. Věřím, že nějaké to vítězství brzy přijde. Udělali jsme vše, co jsme mohli, takže si nic nevyčítám,“ vysvětluje Vacek.

Vacek v Belgii vylepšil deváté místo z loňského ročníku a navíc obhájil vítězství v soutěži o nejlepšího mladého jezdce. „Těším se na mistrovství republiky, které bude určitě zase zajímavé. Nechám tam vše. Potom už bude příprava na Vueltu a vlastně i na olympiádu,“ dodává Vacek.

klh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme