Zlatou přilbu vyhrál Australan Doyle. Český závodník Milík skončil třetí

Jubilejní sedmdesátý ročník plochodrážního závodu Zlatá přilba v Pardubicích vyhrál Australan Jason Doyle. Za úřadujícím mistrem světa dojel druhý Martin Vaculík ze Slovenska, který těsně před cílem předjel domácího Václava Milíka. Loňský vítěz byl jediným Čechem, který dokázal postoupit do semifinále a poté i přes nepříjemný pád do finále.

Pardubice (Aktualizováno: 17:59 30. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz závodu Zlatá přilba Jason Doyle | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Milíkovi se v rozhodující jízdě nevydařil z krajní dráhy u mantinelu start, byl až šestý, ale podařilo se mu posunout až na druhé místo. Po výjezdu z poslední zatáčky jej ale těsně před cílem předjel Vaculík. O vítězství suverénního Doylea, jemuž se dařilo i v průběhu celého závodu, nebylo pochyb.

Český triumf po 21 letech. Zlatou přilbu ovládl v Pardubicích Václav Milík

Číst článek

„Vyhrát tento závod byl vždy můj sen a jsem rád, že jsem přilbu nakonec i získal. Je to snad i více než vyhrát Grand Prix,“ řekl Doyle České televizi.

Vyrovnal se i s nezvyklou délkou finále, které se v Pardubicích jezdí tradičně na šest kol. „Je to docela dost. Předtím jsem si při čtyřech kolech myslel, že mi snad dojde benzín,“ pousmál se dvaatřicetiletý Australan, jenž navázal na řadu krajanů, kteří na východě Čech v minulosti vyhráli. Naposledy se to podařilo před čtyřmi lety Chrisi Holderovi.

Zlatou přilbu ovládl Rus Sajfutdinov. Slavnou trofej získal při svém prvním startu

Číst článek

Milík za sebou nemá příliš vydařenou sezonu, v Pardubicích ale předvedl skvělé výkony. Jistě postoupil do semifinále, v němž měl ale v závěru třetí jízdy nepříjemný pád. Přepadl přes řídítka a navíc jej ještě udeřil motocykl Dána Nickiho Pedersena. Do finále pak ale nastoupil.

„Jestli mě nehoda ovlivnila? Hodně. Je mi blbě a moc si toho nepamatuju. Dostal jsem do hlavy trochu větší ránu,“ řekl Milík.

Mrzelo ho, že kvůli následnému vyloučení z jízdy přišel o dobrou startovní pozici pro finále. Před pádem totiž jel druhý. „Musel jsem tak startovat od prken, kde to dnes moc nešlo. Chtěl jsem si vyjet místo více ve středu,“ uvedl.

Nakonec se mu ale podařilo splnit cíl, který si pro závod stanovil - probojovat se mezi trojici nejlepších. „Škoda ale pádu, mohlo to být lepší,“ dodal Vaculík v České televizi.

Výsledky plochodrážní Zlaté přilby

  • Finále A: 1. Doyle (Austr.), 2. Vaculík (SR), 3. Milík (ČR), 4. Thomsen (Dán.), 5. Sajfutdinov (Rus.), 6. Lindbäck (Švéd.).
  • Finále B: 1. Andersen (Dán.), 2. Žagar (Slovin.), 3. J. Holder (Austr.).

Václav Milík z Česka (vpředu) při první jízdě čtvrtfinálové skupiny. | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme