Zlatý 11. srpen. Od triumfu judisty Krpálka na olympijských hrách uplynul přesně rok

Přesně před rokem 11. srpna vybojoval Lukáš Krpálek zlato na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Potom oslavoval, věnoval se fanouškům a přesunul se do váhové kategorie nad 100 kilogramů. Nyní se připravuje na mistrovství světa v Budapešti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek se svou zlatou medailí | Foto: Reuters

Po zisku olympijské medaile byl Lukáš Krpálek samozřejmě dojatý a šťastný. Během dne mu ale do smíchu nebylo. Hned v prvním zápase narazil na silného Portugalce Fonsecu, se kterým ještě v poslední minutě prohrával. A právě tam se Krpálek zřejmě, jak se říká, nastartoval a předváděl fantastické judo.

Když pak porazil úřadujícího mistra světa Japonce Hagu, uvolnil se i psychicky. V semifinále nedal žádnou šanci Maretovi z Francie, ve finále nasadil Elmaru Gasimovi z Ázerbájdžánu ukázkové kouči-gari a mohl slavit titul olympijského vítěze.

Lukáš Krpálek má zlato! Ve finále judistů porazil Ázerbajdžánce Gasimova

Číst článek

„Tomuhle neuvěřím hodně dlouho. Budu se muset dlouho vzpamatovávat. V medaili jsem nevěřil ani před turnajem, je hodně těžký pro všechny sportovce. Odjížděl jsem s tím, že bych si medaili chtěl odvézt, ale že by to byla zlatá, tomu nevěřil nikdo, kdo judu rozumí. A jestli věřil, tak já ne,“ říkal tehdy Krpálek Radiožurnálu.

Český judista potom ale svému úspěchu uvěřil a také ho pořádně oslavil. Více než půl roku se věnoval jen fanouškům a jezdil za nimi na besedy, poskytoval jeden rozhovor za druhým a užíval si úspěch. Ale pak už začal znovu trénovat. Je před ním totiž nová výzva.

Z kategorie do 100 kilogramů, kde se stal olympijským vítězem, mistrem světa i Evropy, se rozhodl postoupit do těžší váhové kategorie nad 100 kilogramů. A už dokázal vyhrát dva turnaje Grand prix a získat bronz na evropském šampionátu. Právě v těchto dnech se připravuje na mistrovství světa, které hostí první zářijový týden Budapešť.

niš, pka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme