Zmar vystřídala euforie. Fišerové smazali penalizaci a nakonec se mohla radovat ze stříbra

Málem se ani nedostali do finále a nakonec slaví na mistrovství světa medaile. Příběhy kanoistky Terezy Fišerové a kajakáře Ondřeje Tunky dokazují, jak neodhadnutelným a krásným sportem vodní slalom umí být.

Tento článek je více než rok starý.

Pau/Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Fišerová po stříbrném závodu na mistrovství světa ve francouzském Pau

Tereza Fišerová po stříbrném závodu na mistrovství světa ve francouzském Pau | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Jen co dojela Tereza Fišerová do cíle semifinále a všimla si na tabuli padesátisekundové penalizace, vzteky zahodila pádlo, pak se na kánoi převrátila hlavou dolů a pár sekund jí trvalo, než se dostala z lodi, takže se i nalokala vody, a jak sama přiznává, měla o sebe i trochu strach.

Brilantní finále kajakářů. Tunka je mistrem světa, Přindiš skončil stříbrný

Číst článek

„Říkala jsem si, že to zkusím zvednout rukama. Na první pokus to nevyšlo a na ten druhý, když bych to chtěla zkusit, tak jsem věděla, že už bych z toho nevykrysila, ale naštěstí se mi nic nestalo, bylo to v pohodě. Jde to i bez pádla, na kajaku jsem snad i někdy zvedla, ale na tom singlu, jak jsem výš, tak to nějak nevyšlo,“ uvedla pro Radiožurnál.

Nakonec se ale Tereze Fišerové podařilo 'vykrysit', tedy opustit kanoi jako krysy, když se loď potápí. Vzápětí si všimla, že jí videorozhodčí spornou penalizaci umazali, a ve finále získala stříbro. „To by mě opravdu nenapadlo,“ dodala.

Ve vodě s ním slavila i rodina. 'Jsou se mnou skoro všude,' smál se mistr světa Ondřej Tunka

Číst článek

Podobnou sinusoidu emocí zažil také nový mistr světa Ondřej Tunka. Ten málem uvízl dokonce v kvalifikaci, ze které ho také posunulo přezkoumání videa. „Tak v kvalifikaci byla jiná trať, byla o hodně lehčí a tam se každá chybička počítala. Mně to úplně nevycházelo podle představ, takže jsem furt věřil, že tady dokážu zajet lepší umístění než 37. místo.“

Ondřeje Tunku i Terezu Fišerovou pak čekaly oslavy s rodinami, přestože ty už se chystaly spíše na utěšování. Takhle rychle se může ve vodním slalomu změnit nálada - ať už k lepšímu, nebo horšímu, a třeba se to znovu ukáže v dalším programu mistrovství světa.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme