Basketbalistky USK zvládly rozhodující duel a slaví postup do Final Four. Salamancu porazily 74:66

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily v rozhodujícím třetím čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy doma Salamancu 74:66 a stejně jako loni se mohou těšit na Final Four. V semifinále čeká svěřenkyně Natálie Hejkové v dosud neurčeném dějišti v pátek 14. dubna Mersin, který vyřadil Bourges.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisty USK Praha zvládly rozhodující bitvu o postup do Final Four Euroligy | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Hráčky USK, které minulé úterý doma zvítězily 77:56 a v pátek prohrály ve Španělsku 71:73 po prodloužení, se představí ve Final Four pošesté. Double double pomohla k postupové výhře Američanka Alyssa Thomasová, která byla s 20 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala i 10 doskoků.

Kapitánka českých šampionek Teja Oblaková zaznamenala 19 bodů. Salamance nestačilo 18 bodů Maite Cazorlaové ani 12 bodů české reprezentační pivotky Julie Reisingerové.

USK pustilo soupeřky do vedení v úvodu, kdy prohrávalo 2:5, 7:10, ale s podporou svých amerických opor Thomasové a Jonesové unikly díky šňůře 12:0 do náskoku 23:12.

Salamanca na přelomu první a druhé čtvrtiny dala také 12 bodů za sebou a rázem se dostala do vedení. Domácí hráčky opět nastartovala trojka Temi Fagbénléové a vedení už v zápase nepustily. Vedly už i o devět bodů a do poločasu šly ve vedení 42:35.

2. poločas

Druhou půli sice otevřela trojkou kapitánka USK Oblaková, ale soupeřky se osmibodovou šňůrou přiblížily na 43:47. Jonesova navíc měla už čtyř fauly a hřiště opustila zraněná María Condeová. Pražský celek i tak odskočil na dvouciferný rozdíl.

Do závěrečné části vkročily domácí basketbalistky za stavu 54:49 a hned jim vylepšily pozici trojka Fágbénléové a koš Oblakové. Navíc 167 sekund před koncem Thomasová navýšila na nejvyšší rozdíl v utkání 12 bodů. Soupeřky ještě snížily na 64:69, ale drama Hejkové svěřenkyně nepřipustily.

Čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek - 3. zápas:

ZVVZ USK Praha - Avenida Salamanca 74:66 (23:19, 42:35, 54:49)
Nejvíce bodů: Thomasová 20, Oblaková 19, Fágbénléová 12 - Cazorlaová 18, Reisingerová 12, Carletonová 11. Fauly: 19:19. Trestné hody: 20/11 - 16/14. Trojky: 5:4. Doskoky: 41:24. Konečný stav série: 2:1.