Oštěpař Železný nejlepším atletem Evropy

Český oštěpař Jan Železný převzal pozdě večer ve švédském Malmö cenu pro nejlepšího atleta evropského kontinentu za letošní rok. V anketě, kterou vyhlašuje Evropská atletická asociace, Železnému jednoznačně přiřkli prvenství odborníci i příznivci atletiky prostřednictvím internetového hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsem rád, protože při takovémto hlasování posílají své hlasy i lidé, kteří sportovce neposuzují jen podle rekordů. Proto jsem se také cítil svým způsobem zavázán a přijel si do Švédska cenu osobně vyzvednout,“ řekl při ceremoniálu trojnásobný olympijský vítěz a nejlepší český, evropský i světový atlet letošního roku.

Zatímco v anketě o nejlepšího atleta Evropy zvítězil Železný už v roce 1996, titul mistra Evropy mu v bohaté sbírce jako jediný schází. V ženské kategorii zvítězila oštěpařka a olympijská vítězka ze Sydney Norka Trine Hattestadová. Na ceremoniál do sousedního Švédska ale nepřijela a cenu přijala doma. Včera se totiž zúčastnila přijetí úspěšných norských olympioniků u norského krále Haralda.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme