Oštěpařka Barbora Špotáková získala na MS stříbro

Česká oštěpařka Barbora Špotáková neobhájila titul mistryně světa a na berlínském šampionátu obsadila druhé místo. Vítězství vybojovala za hod 67,30 metru domácí Němka Steffi Neriusová, která si tak ve 37 letech připsala největší úspěch kariéry. Třetí skončila vítězka kvalifikace a držitelka nejlepšího letošního výkonu Ruska Maria Abakumovová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká reprezentantka v hodu oštěpem Barbora Špotáková | Zdroj: ČTK

Němka Steffi Neriusová rozhodla o svém triumfu a zisku titulu mistryně světa už prvním pokusem, kdy dolétl její oštěp do vzdálenosti 67 metrů a 30 centimetrů. Domácí atletka tak ve 37 letech dosáhla na první světový titul.

Jak sama přiznala byl pro ni hodně nečekaný: "Nemůžu tomu pořád uvěřit. Když Barbora odhodila oštěp v poslední sérii, vyhrkly mi slzy. Ještě teď jsem v šoku. Je to neskutečné, bláznivé! Je to ten nejúžasnější okamžik a zároveň závěr mojí dlouhé a úspěšné kariéry."

Světová rekordmanka Barbora Špotáková začala soutěž hodem těsně pod pětašedesátimetrovou hranici a usadila se na druhé pozici, kterou si ještě upevnila ve třetí sérii. Její nejdelší pokus měřil 66, 42 metru.V dalších pokusech už svůj výkon ale zlepšit nedokázala.

Přesto nebyla po závodě ze stříbrné medaile smutná: " Zklamání trvalo asi tak tři vteřiny po tom posledním hodu, kdy jsem se chytala za hlavu, protože mě mrzelo, že se mi to technicky nepovedlo, že se neopakoval ten šestý hod z olympiády z loňska. Ale jinak jsem spokojená maximálně. Každá medaile z mistrovství světa je nádherná!"

Favoritka berlínského finále Maria Abakumovová z Ruska se musela spokojit s bronzovou medailí, kterou brala za hod 66 metrů a 6 centimetrů.

Přečtěte si také:
Barbora Špotáková se pokusí obhájit titul světové šampiónky v hodu oštěpem
Barbora Špotáková se chystá na MS
Hvězdy v Krupce! Špotáková i Šebrle
Barbora Špotáková v Tandemu
Špotáková kralovala v anketě Atlet roku Barbora Špotáková

Mirko Vasič, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme