Oštěpařka Špotáková hodila český rekord

Česká výprava na atletickém mistrovství Evropy v Göteborgu dnes medaili nezískala, ale může v ní směle doufat v neděli sn ohledem na formu oštěpařky Barbory Špotákové. Pětadvacetiletá vrhačka se fantasticky uvedla v kvalifikaci, kterou hned prvním hodem vyhrála v novém českém rekordu 66,12 metru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Zdroj: ČTK

V boji o medaile dnes naopak velmi rychle vyklidila pozice tyčkařská rekordmanka Pavla Hamáčková, jež skončila desátá. Stejné umístění vybojoval i překážkář Stanislav Sajdok, nad jehož síly byl postup ze semifinále. Neuspěla ani žádná ze tří českých štafet a Špotákovou nenapodobila oštěpařská kolegyně Jarmila Klimešová.

Hamáčkové se finále nepovedlo a stadion opustila v době, kdy favoritka a pozdější vítězka Jelena Isinbajevová z Ruska ještě zdaleka ani nezačala skákat. Bronzová medailistka z loňského MS si připsala průměrný výkon 435 centimetrů a takřka celá soutěž se odehrála bez ní.

Sajdok dosáhl v semifinále času 13,71 sekundy a zaostal o tři setiny za svým osobním rekordem, který si s ideální podporou větru vytvořil v pátek v rozběhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme