Ostrava prohrála s posledním Zlínem

Fotbalisté Baníku Ostrava pokračují ve špatných výkonech. Ve 25. kole Gambrinus ligy prohráli s posledním Zlínem 1:3. Teplice porazily Jablonec 3:0 a přiblížily se pohárovým příčkám. České Budějovice remizovaly s Brnem 1:1 a v důležitém souboji o záchranu hrál Žižkov s Kladnem 2:2. Ve večerním souboji prohrál Liberec s Olomoucí 0:1.

FC Baník Ostrava

FC Baník Ostrava | Foto: Baník Ostrava

Viktoria Žižkov - Kladno 2:2 (0:2)

Hodně emocí, dramatickou zápletku a také následné hlasité hádky uvnitř útrob stadionu provázely závěr utkání mezi Žižkovem a Kladnem. Domácí i v deseti hráčích dokázali za stavu 0:2 vyvinout obrovský tlak a málem otočili výsledek ve svůj prospěch. I remíza ale přiblížila Kladnu záchranu, zatímco domácím spíše sestup. Hosté vedli po poločase 2:0 a od 43. minuty navíc měli výhodu jednoho hráče navíc, když byl vyloučen domácí Pilař. Patnácti minut před koncem si ale dal vlastní gól kladenský Gross a v 85. minutě Naumov vyrovnal. Diváci se dostali do varu stejně jako žižkovská lavička, ze které rozhodčí Bílek vyloučil už vystřídaného Švancaru. Krátce po něm musel na tribunu také trenér Ščasný.

Branky: 75. Gross vlastní, 85. Naumov - 11. Klinka, 26. Szabo z pen. Rozhodčí: Bílek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Procházka, Pilař, Hruška - Hajník, Bartek, Zachariáš. ČK: 43. Pilař, 87. Švancara (z lavičky náhradníků/oba Žižkov). Diváci: 3451

Žižkov: Bartalský - Hruška, Pilař, Gabriel (55. Hušbauer) - Vaculík (37. Kalod), Sabou, T. Procházka, Koukal - Stracený - Naumov, Švancara (63. Straka). Trenér: Ščasný

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek (71. Gross), J. Procházka (58. Zoubele) - Bartek, Szabo, Dubský, Hajník - Zachariáš (80. Šilhan), Klinka. Trenér: Hřídel

Teplice - Jablonec 3:0 (1:0)

Teplice se díky výhře přiblížily pohárovým příčkám, v tabulce jim patří páté místo, Jablonec klesl na sedmé. O vítězství se zasloužili svými góly Stožický, Klein a Doležal. Jablonec tak v Teplicích nevyhrál už deset let.

Branky: 30. Stožický, 58. Klein, 90.+1 Doležal. Rozhodčí: Makovička - Slavík, Lakomý. ŽK: Vachoušek, Ljevakovič - Kučera, Krejčí, Homola. Diváci: 3053

Teplice: Grigar - Merzič, Lukáš, Klein, Vidlička - Verbíř (87. Doležal), Ljevakovič, Vachoušek (77. Hesek), Stožický - Smejkal (90.+1 Pimpara), Mareš. Trenér: Plíšek

Jablonec: Zich - Krejčí (77. Valenta), Homola, Kučera, Hamouz - Haurdič (59. Vukovič), Zábojník, Eliáš, Hloušek - Černý (59. Michálek), Lafata. Trenér: Komňacký

Ostrava - Zlín 1:3 (1:1)

Fotbalisté Ostravy si po vyřazení v Poháru ČMFS nespravili chuť ani v Gambrinus lize. Baník na Bazalech prohrál s posledním Zlínem 1:3, přestože od 19. minuty vedl. Poté ale neproměnili několik gólových šancí a Tescoma je potrestala. Po půlhodině hry vyrovnal Kroupa, v 61. minutě se trefil bývalý hráč Baníku Žůrek a v 80. minutě pojistil vítězství Kroča. Ševci tak po téměř roce zvítězili na hřišti soupeře.

Branky: 19. Lukeš - 31. Kroupa, 61. Žůrek, 80. Kroča. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Peřina. ŽK: Tchuř. Diváci: 3846

Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Bolf (67. Pavlík), Tchuř - M. Lička, Marek - Rajtoral (73. Bartl), Lukeš, Mičola (63. Metelka) - Zeher. Trenér: V. Lička

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Novák - Šmahaj, Rýdel (75. Musil), Dostálek, Vyskočil (90. Elšík) - Bača (42. Žůrek), Kroupa. Trenér: Minář

České Budějovice - Brno 1:1 (1:0)

Pouze několik sekund dělilo Dynamo od výhry nad Brnem. V 92. minutě ale vyrovnal brněnský kapitán Tomáš Došek. Jihočeši vedli od 29. minuty brankou Sedláčka. České Budějovice tak neporazily Brno ani poosmé za sebou a připsali si už patnáctou remízu v letošní sezóně.

Branky: 29. Sedláček - 90.+2 Došek. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Homoláč - Živný, Čoupek. Diváci: 3307

České Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Žižka, Leština - Hudson (70. Hílek), Homoláč, Benát, Šíma (63. Jasanský) - Stráský, Sedláček. Trenér: Tobiáš

Brno: Bureš - Smutný (46. Szegedi), Dvorník, Živný, Čoupek - Kalivoda (55. Rabušic), Mareček, Švejnoha, Šural (77. Střeštík) - Došek, Heinz. Trenér: Beránek

Liberec - Olomouc 0:1 (0:0)

Gól střídajícího Tomáše Janotky v první minutě nastavení zajistil Sigmě výhru 1:0. Janotka přišel na hřiště jen několik sekund před vítěznou brankou. Slovan tak nevyužil příležitost, aby se v tabulce bodově dotáhl na druhou Spartu. Olomouc vyhrála v Liberci vůbec poprvé v historii české ligy.

Branka: 90.+1 Janotka. Rozhodčí: Adam - Drastik, Novák. ŽK: Toleski, Hudec, Ordoš, Janotka. Diváci: 3583

Liberec: Zlámal - Janů, Holeňák, Košťál, Vulin - Dort, Frejlach (72. Smetana), Gecov, Liška (64. Blažek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Škorpil

Olomouc: Drobisz - Rossi, Škerle, Hudec, Heidenreich - Kobylík (74. Nuc), Melinho (90. Janotka), Kaščák, Hořava - Hubník, Toleski (60. Ordoš). Trenér: Psotka