Ostrava se nadále trápí

Fotbalisté Baníku na jaře podávají bídné výkony. V posledních třech zápasech uhráli jediný bod. Tentokrát ve 24. kole Gambrinus ligy podlehli na hřišti nováčka, Bohemians Praha, 0:1. Další překvapení se zrodilo v Brně, kde domácí podlehli s Viktorií Žižkov 0:2.

FC Baník Ostrava

FC Baník Ostrava | Foto: Baník Ostrava

1. FC Brno - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

Domácí Brno předvedlo další nepovedené utkání a pomohl tak Žižkovu v boji o záchranu. Hosté otevřeli skóre až po změně stran. První gól vstřelil Naumov po nahrávce Švancary v 50. minutě. A čtyři minuty před koncem o zápase rozhodl hlavičkou Kalod.

Branky: 50. Naumov, 86. Kalod. Rozhodčí: Adam - Teuber, Štěrba. ŽK: Střeštík, Pospěch, Smutný - Stracený, Straka. Diváci: 2950

Bohemians Praha - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Duel rozhodla branka z 28. minuty, kdy Roman Dobeš vyškolil ostravského Zavadu a přehodil golmana Vaška. Hosté byli naprosto neškodní a mírný tlak si paradoxně vynutili až poté, co v 73. minutě přišli o vyloučeného Tomáše Marka.

Branka: 28. Dobeš. Rozhodčí: Bílek - Košec, Novák. ŽK: Andronic, Macháček - Otepka. ČK: 72. Marek (Ostrava). Diváci: 2150

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

V bojovném utkání si obě mužstva vytvořila minimum příležitostí. Vedení domácím zajistil v úvodu druhé půle Jan Riegel, který se hlavou trefil do vlastní branky. Na konečných 1:1 vyrovnal v 84. minutě po protiútoku Tomáš Sedláček.

Branky: 51. Riegel vlastní - 83. Sedláček. Rozhodčí: Kocián - Gallo, Emanuel. ŽK: Hořava, Komárek - Homoláč, Benát, Jasanský. Diváci: 4297

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít