Ottawa prohrála poprvé po deseti zápasech

Hokejisté Ottawy prohráli v zápase zámořské NHL v Chicagu 0:1 a přišli tak po deseti zápasech o svou neporazitelnost. Jedinou branku vstřelil Eric Daze. Gólman domácích Jocelyn Thibault si připsal osmadvacet úspěšných zákroků a udržel počtvrté v této sezóně čisté konto.

Stanley Cup

Stanley Cup

Útočník Buffala Aleš Kotalík byl jediným českým hokejistou, který ve středečních zápasech bodoval. Jednou přihrávkou pomohl k výhře Buffala nad Anaheimem 4:0. Jeho spoluhráč Curtis Brown zaznamenal hattrick. Brankář Sabres Martin Biron vychytal první nulu v sezóně a dvanáctou v kariéře.

Tři branky vstřelil kromě Browna také útočník Dallasu Jason Arnott. Výrazně tak pomohl k výhře Stars nad Montrealem 5:1. Dallas je jediným týmem NHL, který ještě neprohrál na vlastním ledě v normální hrací době.

Vancouver vyhrál v New Jersey 3.2 v prodloužení, přestože ještě v sedmé minutě třetí třetiny prohrával 1:2. O vítězství Canucks rozhodl Todd Bertuzzi, který nejdříve vyrovanal a v 56 sekundě prodloužení zajistil svému týmu druhý bod.

Výsledky:

Buffalo - Anaheim 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 37., 41. a 53. Brown (na třetí Kotalík), 26. Dumont. Střely na branku: 36:22. Diváci: 10.433

New Jersey - Vancouver 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 37. Niedermayer, 39. Gionta - 47. a 61. Bertuzzi, 13. Linden. Střely na branku: 26:28. Diváci: 11.992

Florida - Carolina 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 12. a 25. Jokinen, 21. Viktor Kozlov, 51. Weiss - 3. Francis, 33. Cole. Střely na branku: 22:33. Diváci: 10.944

Chicago - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 28. Daze. Střely na branku: 18:28. Diváci: 12.137

Dallas - Montreal 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 9., 33. a 49. Arnott, 44. Lehtinen, 50. Modano - 24. Gilmour. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.532