Ottawa vyhrála souboj neporažených týmů NHL s Montrealem

Hokejisté Ottawy vyhráli v Montrealu souboj dvou dosud neporažených týmů v tomto ročníku NHL. V brance vítězů se tentokrát místo českého gólmana Dominika Haška objevil náhradník Ray Emery a sedmadvaceti zákroky přispěl k vítězství 4:2. Canadiens tak v úterý nevyšla letošní premiéra před domácím publikem.

zápas NHL

zápas NHL | Zdroj: ČTK

Hlavní postavou kanadského duelu stal kapitán senátorů Daniel Alfredsson, který se dvakrát zapsal do střelecké listiny. Ottawa slavila úspěch zejména díky důraznější hře před domácím gólmanem. V montrealském dresu se přihrávkou blýskl Tomáš Plekanec, který v osmadvacáté minutě po brejku dvou na jednoho ve vlastním oslabení vybídl ke skórování Begina.

Po třech porážkách v úvodu sezony se dočkali vítězství hokejisté St. Louis, když na domácím ledě porazili Chicago 4:1. Na jejich tříbodovém zisku se přihrávkou podílel i Petr Čajánek. V barvách soupeře si bod za asistenci připsal obránce Jaroslav Špaček.

Do Toronta zamířila Philadelphia, která sice byla v průběhu zápasu o poznání aktivnější, jenže selhala v koncovce a podlehla 2:4. V brance kanadského týmu se dařilo Mikaelu Tellqvistovi, jenž lapil 31 z třiatřiceti střeleckých pokusů hostů. Rozhodující gól zaznamenal Jeff O'Neill, jenž přesný zásah věnoval svému staršímu bratrovi, který v červenci zahynul při autonehodě. Se ztrátou svého nejbližšího se dlouho nemohl smířit.

Wayne Gretzky se svojí "kojotí" smečkou dorazil do Dallasu, kde však jeho svěřenci nedokázali uhlídat zejména finské legionáře. Nejprve se trefil Miettinen, na jehož gól odpověděl Gauthier, na sklonku druhého dějství ale vrátil vedení na stranu Stars první brankou v NHL Jussi Jokinen. V přesilovce pak Phoenix Coyotes mohl vyrovnat, místo toho ale inkasoval potřetí z hole Modana. Třináct vteřin před závěrečným klaksonem upravil skóre na konečných 3:2 pro Dallas obránce Mara.

V Los Angeles, kde hostoval Edmonton, byla vyrovnaná jen první třetina, jež skončila po gólech Corva s Bergeronem 1:1. Vítěznou střelou duelu si rezervoval v sedmatřicáté minutě Brown. Definitivní pojistku domácích obstaral na začátku poslední dvacetiminutovky Eric Belanger.

Toronto - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 8. Tucker, 25. Wellwood, 48. O'Neill, 54. Lindros - 18. Knuble, 38. Gagne. Střely na branku: 22:33. Diváci: 19.391.

Montreal - Ottawa 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 15. Koivu, 28. Begin (Plekanec) - 39. a 55. Alfredsson, 3. Chára, 43. Vermette. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.273.

St. Louis - Chicago 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky: 1. McAmmond, 11. McClement ze sam. nájezdu, 18. Young (Čajánek), 42. Drake - 53. Arnason (Špaček). Střely na branku: 23:33. Diváci: 12.923.

Dallas - Phoenix 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 10. Miettinen, 39. J. Jokinen, 51. Modano - 24. Gauthier, 60. Mara. Střely na branku: 23:25. Diváci: 16.097.

Los Angeles - Edmonton 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 14. Corvo, 37. Brown, 42. Belanger - 17. Bergeron. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16.394.

Václav Pešička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít