Paraguayci otočili vývoj zápasu se Slovinskem a vydřeli postup

Nevídanou zápletku měla na mistrovství světa ve fotbale skupina B. Zatímco Španělé si postup zajistili už s předstihem, o druhém postupujícím se rozhodovalo mezi Paraguayí a Jihoafrickou republikou. Blíže k postupu byli velmi dlouho Afričané, ale Paraguayci dokázali otočit skóre se Slovinskem z 0:1 na 3:1 a nakonec oni byli ti šťastnější. Jihoafričané nakonec prohráli se Španělskem 2:3.

MS ve fotbale 2002

Jihoafrické republice stačila k postupu do osmifinále s Jihoevropany remíza. Ale Španělé si i přes řadu změn v sestavě s Jihoafričany nebrali servítky a už ve 4. minutě šli do vedení po kuriózní brance Raúla. Brankáři Arendsemu vypadla lehká střela z rukou a španělský kanonýr dal snad svůj nejsnazší gól v kariéře. Po půlhodině hry se však dočkali Afričané. Z akrobatické pozice prostřelil brankáře Casillase McCarthy. Do šaten však šli s gólovým náskokem Španělé. To když z přímého kopu nedal šanci gólmanovi Mendieta. Kratce po přestávce bylo znovu srovnáno. Po rohu Romero nešťastně nadzvihl míč k Radebemu a ten neměl problém hlavou překonat Casillase. Za tři minuty se opět měnilo skóre. Druhým gólem v utkání se blýskl Raúl. Jihoafričané tak své vystoupení na turnaji stejně jako před čtyřmi lety skončili v základní skupině.

Paraguayským hrdinou dne se Cuevas, který třetí brankou v síti Slovinců po báječnému sólu v 84. minutě rozhodl o postupu Jihoameričanů do vyřazovacích bojů. Za stavu 2:1 totiž stále do osmifinále díky lepšímu skóre postupovala Jihoafrická republika. Vítězství Paraguaye se rodilo obtížně. Už ve 22. minutě byl vyloučen záložník Parédes a těsně před odchodem do šaten navíc Slovinci ujali vedení. Po změně stran však Paraguay rozehrála koncert. Také díky skvělému střídání kouče Maldiniho. Ten poslal po hodině hry do útoku Cuevase, chvíli předtím přišel do zálohy Campos. Právě oni dva se postarali o všechny branky v síti brankáře Slovinců Dabanoviče. Pouze lepší skóre Paraguayců tak rozhodlo o druhém postupujícím do osmifinále.

Skupina B:

JAR - Španělsko 2:3 (1:2) 31. McCarthy, 53. Radebe - 4. a 56. Raúl, 45. Morientes

Slovinsko - Paraguay 1:3 (1:0) 45. Ačimovič - 66. a 84. Cuevas, 74. Campos

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít