Pardubice i Slavia vyhráli v hokejovém play-off druhá utkání

Hokejisté pražské Slavie porazili ve druhém čtvrtfinálovém utkání play off extraligy Liberec 3:1 a v sérii vedou už 2:0. Zatím stejně si vedou i Pardubičtí, jež zdolali i podruhé celek Kladna výsledkem 4:1.

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Hokejisté Slavie si ve dvou domácích zápasech vytvořili nejlepší možnou pozici a velkou zásluhu na tom měl slovenský útočník Žigmund Pálffy. V obou čtvrtfinálových duelech si připsal po dvou trefách. Do Liberce pojedou slávisté s náskokem 2:0, ale podle slov hrdiny Pražanů pouze bránit nebudou.

Úspěšné nástupy do třetin pomohly hokejistům Pardubic proměnit výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále play off proti Kladnu i podruhé ve vítězství. Východočeši překonali brankáře Zdeňka Orcta v první, 22. a 42. minutě a nezadržitelně mířili k výhře. Velkou zásluhu na tom měl zejména Jan Bulis, který se postaral o dvě z těchto branek. V 50. minutě přidal třetí a stal se prvním hokejistou, který v letošním play off vstřelil hattrick.

Výsledky:

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Branky a nahrávky: 4. Hruška, 16. Pálffy (Stümpel, Kadlec), 58. Pálffy (Sup, Beránek) - 17. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:3, navíc Klouček (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7256. Stav série: 2:0.

Moeller Pardubice - Rabat Kladno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Branky a nahrávky: 1. P. Sýkora (Dopita), 22. Bulis (Mikeska), 42. Bulis (Hejduk, Mikeska), 49. Bulis (Mikeska) - 55. Hrdina (M. Hořava, T. Kaberle). Rozhodčí: Nečas, Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:8, navíc Blažek - Zeman oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 9300. Stav série: 2:0.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít