Pardubice opět odvrátily konec sezóny

Hokejisté Pardubic porazili v pátém finále play off pražskou Spartu 5:1 a snížili stav série na 2:3. Šesté utkání se hraje v sobotu v Praze. Sparta tak nevyužila ani druhý mečbol a možnost získat titul bude mít tentokrát na svém ledě.

Play Off ELH

Hned ve druhé minutě přitom zahrozil hostující Langhammer, ale Lašák si s jeho pokusem poradil. Domácí poté nevyužili první přesilovou hru, při které navíc opět zahrozili sparťané. Slovenský gólman však pokryl i Hlaváčovu střelu.

To jeho protějšek Duba tak pozorný nebyl. Zlikvidoval sice několik pokusů hráčů Moelleru, ale v jedenácté minutě pustil za svá záda lehkou Ondřejovu střelu. Navíc o minutu později byl vyloučen Vykoukal a Pardubice jeho prohřešek potrestaly, když puk do branky dorazil Andrašovský. Dvoubrankové vedení dodalo domácím klid na hokejky. Souboje jeden na jednoho vyhrávali většinou Východočeši a Pardubice tak navazovaly na zodpovědný výkon z pondělí, kdy uspěly na Spartě.

Poté sice Duba předvedl několik úspěšných zákroků, ale když ho v 31. minutě překonal Čaloun, rozhodli se trenéři Sparty poslat do branky Salfického. Potřebný impulz to však jejich mužstvu nedodalo. Snížit sice mohl Ton, ale po čtyřech minutách na ledě kapituloval i Salfický, kterého lehce prostřelil mezi betony Rolinek. Tím prakticky rozhodl pátý finálový duel. V 38. minutě se při přesilové hře trefil Sýkora a připsal si tak dvanáctý gól v play off Závěr druhé třetiny poté patřil Spartě a Benýškovi, který prostřelil Lašáka a poprvé po svém loňském návratu do Holešovic se zapsal mezi střelce.

Na začátku třetí třetiny hráli domácí dvě minuty přesilovou hru pěti proti třem, Rolinek ale v největší šanci mířil vedle. Zbytek zápasu se už dohrával v poklidu. V 57. minutě měl přitom Sýkora velkou šanci připsat si padesátou branku v sezoně, trestné střílení nařízené za Sivkův faul ale neproměnil.

Moeller Pardubice - Sparta Praha 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Ondřej, 13. Andrašovský (Ondřej), 31. Čaloun (Pucher), 36. Rolinek (P. Sýkora), 38. P. Sýkora (Čáslava) - 39. Benýšek (Vykoukal). Rozhodčí: Minář, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. Diváci: 9450 (vyprodáno). Stav série: 2:3

Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech - P. Sýkora, Rolinek, Blažek - Čaloun, Pucher, Pivko - Ondřej, M. Hlinka, Andrašovský - Cetkovský, F. Mrázek, Koukal. Trenéři: Říha a Rohlík

Sparta: T. Duba (31. Salfický) - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Dragoun, J. Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Podlešák, Sivek, Netík - Zelenka, Rob, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek