Patrik Eliáš pomohl hattrickem k porážce Edmontonu

Český hokejový útočník Patrik Eliáš, který hájí barvy zámořského New Jersey, vstřelil v nočním utkání kanadsko-americké NHL v Edmontonu tři branky.

Nejprve se trefil na začátku třetí části hry, druhý gól přidal tři minuty před koncem normální hrací doby a vynutil si tak prodloužení. V něm pak dovršil svůj hattrick a vítěznou brankou v 65. minutě zajistil svému týmu výhru 6:5.

Tři branky si připsala také floridská raketa Pavel Bure. Panterům to ale, stejně jako několikrát v průběhu této sezóny, k bodovému zisku nestačilo. Tentokrát se na ledě Floridy radovalo trápící se Toronto po výhře 5:3. Vůbec poprvé po přestupu do San Jose se představil na ledě Teemu Selanne. Střelecká nemohoucnost Žraloků však vedla jen k zisku bodu za prohru s Los Angeles 0:1 v nastaveném čase. Nedařilo se ani Pittsburghu, jehož kolísavých výsledků tentokrát využila slabá Tampa, když vyhrála vysoko 5:1. Lepší časy prožívá ve Philadelphii brankář Roman Čechmánek, který tentokrát Letcům vychytal vítězství 2:1 nad NY Rangers.

Výsledky: Montreal-Boston 2:3, Philadelphia-NY Rangers 2:1, Washington-Buffalo 2:3, Tampa Bay-Pittsburgh 5:1, Florida-Toronto 3:5, Columbus-NY Islanders 3:3, Nashville-Phoenix 4:1, Colorado-Detroit 5:3, Calgary-St. Louis 2:2, Los Angeles-San Jose 1:0 v pr., Edmonton-New Jersey 5:6 v pr.

Kanadské bodování: 1. Jaromír Jágr / Pittsburgh 104(43+61), 2. Joe Sakic / Colorado 98(42+56), 3. Alexej Kovaljov / Pittsburgh 87(41+46), 4. Pavel Bure / Florida 84(54+30), 5. Martin Straka / Pittsburgh 82(24+58), 6. Jason Allison / Boston 81(29+52), 7. Peter Forsberg / Colorado 80(27+53), 8. Luc Robitaille / Los Angeles 77(34+43), 9. Alexej Jašin / Ottawa 77(33+44), 10. Žigmund Pálffy / Los Angeles 77(29+48).

Dnešní program: Carolina-NY Islanders, Atlanta-Vancouver, Chicago-Anaheim, Dallas-Ottawa, Colorado-Minnesota, San Jose-Detroit.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít