Pavel Nedvěd: Řepka nám bude hodně chybět!

Už jako hráč Juventusu Turín přicestoval do Prahy za reprezentačními povinnostmi kapitán národního mužstva Pavel Nedvěd. Fotbalisty čekají důležité kvalifikační bitvy na Islandu a doma s Maltou, které už mohou hodně napovědět o šancích týmu probojovat se po dlouhých dvanácti letech na nejprestižnější fotbalový turnaj - mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedvěd si po prvním vystoupení v dresu Staré dámy mohl libovat. "Vyhráli jsme nečekaně hladce, jsem v pohodě," hlásil nejdřív Nedvěd o svém ligovém debutu v barvách Juventusu. Přiznal přitom, že vítězství 4:0 nad Benátkami v úvodním kole italské Série A bylo lehčí, než si dokázali v týmu vicemistra představit. "Dařilo se nám snad všechno, co jsme v tréninku nacvičovali. Do poločasu bylo rozhodnuto," spokojeně si lebedil nejlepší český fotbalista současnosti. Jeho role v novém týmu je prý stejná, na jakou byl zvyklí v Laziu Řím. "Trenér Lippi mě staví na levou stranu zálohy, ale dává mi volnost. Mohu chodit i do středu a dobře tak podporovat oba útočné hroty. Hlavně s Del Pierem jsem si na hřišti rozuměl." Kapitán věří, že s Islandu poveze mužstvo plný počet bodů. "Bude to ale těžké, protože oni jsou také ve hře. Pokud by nás porazili, mohli by klidně pomýšlet na postup," připomíná Nedvěd fakt, že ani islandská poziceve skupině není beznadějná. "Nesmíme ale prohrát, mě by zklamala i remíza. Pak bychom museli spoléhat na klopýtnutí dalších. To nesmíme dopustit, musíme se spoléhat jen sami na sebe," prohlašuje rezolutně. Jedna věc ale impulzivního záložníka hodně mrzí. A to je absence obránce Tomáše Řepky. Poté, co Řepka nepřijel na přípravný zápas s Koreou, trenér Chovanec ho pro nejbližší dva zápasy nenominoval. Ani to příliš nevysvětlil, i když všichni moc dobře vědí, jak je Řepka v obraně ceněný. Obzvlášť nyní, kdy chybějí pro zranění Votava, Fukal, Ujfaluši i defenzivní záložníci Bejbl a Galásek. "Tomáš nám bude moc chybět. Nejsem podrobně informován a nevím, proč tady není, ale to mě ani tak nezajímá. Považuji ho za jednoho z nejlepších obránců nejen u nás, ale i v italské lize. Zkoušel jsem mu volat, ale neměl jsem štěstí. Ani na jednom telefonu nebyl k zastižení. Proč došla situace až takhle daleko, o tom si ještě s trenérem Chovancem jistě promluvíme. Třeba by se ještě dalo něco dělat," živil naději na Řepkův comeback do sestavy Nedvěd. To ještě asi netušil, že dvaadvacáté místo v nominaci svěřil Chovanec obránci Karlu Radovi. O Řepkovi prý ani neuvažoval.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme