Pavelec dovedl Atlantu k výhře v Ottawě

Hokejový brankář Ondřej Pavelec se stal hlavní hvězdou utkání NHL mezi Ottawou a Atlantou. Mladý český gólman předvedl 28 úspěšných zákroků a pomohl Atlantě k výhře 4:1. O premiérové čisté konto přišel Pavelec až v předposlední minutě, kdy ho překonal Chris Kelly.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Pavelec tak dal zapomenout na předchozí zápas s Bostonem, kdy dostal tři góly ze čtyř střel a byl střídán Johanem Hedbergem po devítí minutách.

"Odehrál skvělé utkání. Gólová střela byla přes clonícího hráče. Je škoda, že jsme pro něj nedokázali udržet čisté konto," litoval Colby Armstrong, který dvěma góly během 31 sekund na začátku třetí třetiny zvýšil na 3:0.

Hvězdou večera se stal útočník Calgary Jarome Iginla. Dvěma góly a dvěma asistencemi se výrazně podílel na výhře Flames na ledě St. Louis 6:3. Blues je zřejmě oblíbený tým Iginly. Přesně na den před rokem totiž proti tomuto soupeři zaznamenal také čtyři body. Teď mu jediný bod chybí k dosažení hranice 800 bodů v NHL.

Obránce Tomáš Kaberle přihrál na obě branky Toronta, které nakonec porazilo New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech. Ve druhé sérii nájezdů neuspěl Kaberle ani Patrik Eliáš na druhé straně. Útočník Devils se sice prosadil ve třetí sérii, ale druhý bod nakonec získali hráči Maple Leafs, když rozhodující penaltu proměnil Jason Blake.

Přesilovky rozhodly duel mezi Carolinou a Montrealem. Zatímco domácí měli pouze jediného vyloučeného hráče za celý zápas, Canadiens hned jedenáct. Početní výhodu dokázala Carolina využít třikrát a zvítězila 3:2. Na dvě trefy Erica Staala z první třetiny dokázali hosté odpovědět dvěma góly během minuty a půl ve druhé části, jednu asistenci zaznamenal montrealský útočník Robert Lang. Na branku Joe Corva už ale Canadiens nedokázali zareagovat.

Pátou výhru v řadě si připsali hráči Philadelphie, když porazili Colorado 5:2. Stejný počet vítězství za sebou mají na svém kontě také hokejisté Chicaga. Blackhawks si s chutí zastříleli na ledě Edmontonu, kde vyhráli vysoko 9:2. Poprvé po devíti letech tak dali v jednom utkání devět branek. Útočník Martin Havlát přispěl k vítězství jednou nahrávkou, za domácí přihrál na gól Aleš Hemský.

Naopak už sedmou porážku v řadě utrpěli New York Islanders, kteří doma prohráli s Washingtonem 4:5 v prodloužení. Dvě branky Capitals dal ruský útočník Alexandr Ovečkin, tu druhou v poslední minutě nastavení.

New York Islanders - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 17. Weight, 35. Park, 52. Sutton, 58. Sim - 37. a 65. Ovečkin, 3. Gordon, 15. Laich, 27. Jurčina. Střely na branku: 39:40. Diváci: 11.655

Philadelphia - Colorado 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 12. Knuble, 19. J. Carter, 32. Lupul, 33. M Richards, 43. Gagne - 10. Stastny, 39. D. Jones. Střely na branku: 24:31. Diváci: 19.219

Carolina - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 11. a 18. E. Staal, 28. Corvo - 23. Latendresse, 24. Kovaljov (Lang). Střely na branku: 27:24. Diváci: 16.434

Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 28. Antropov (T. Kaberle), 36. Jeremy Willams (T. Kaberle), rozhodující nájezd J. Blake - 2. Rupp, 40. Parise (Eliáš). Střely na branku: 27:27. Diváci: 19.315

Ottawa - Atlanta 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 59. Kelly - 43. a 43. C. Armstrong, 11. Vjač. Kozlov, 60. T. White. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, obdržel jednu branku z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 %. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.746

St. Louis - Calgary 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Branky: 28. Berglund, 31. Boyes, 46. Backes - 5. a 18. Iginla, 27. Lombardi, 33. Cammalleri, 39. Aucoin, 49. Langkow. Střely na branku: 31:31. Diváci: 16.426

Dallas - Phoenix 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 4. a 64. Eriksson - 51. Fedoruk (Z. Michálek). Střely na branku: 30:23. Diváci: 15.387

Edmonton - Chicago 2:9 (0:2, 1:5, 1:2)

Branky: 26. Horcoff (Hemský), 56. Pouliot - 33. a 39. Brouwer (na první Havlát), 7. Kane, 18. Fraser, 24. Campbell, 33. Versteeg, 36. Eager, 46. Ladd, 55. Adams. Střely na branku: 33:44. Diváci: 16.839

Anaheim - New York Rangers 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 39. Kunitz - 23. Drury, 57. Dawes, 60. Žerděv. Střely na branku: 20:30. Diváci: 16.921