Pechanovou dělily tři sekundy od bronzu

Dva čeští plavci se dnes představili na pětikilometrové trati na evropském šampionátu v Berlíně. Jana Pechanová skončila šestá, od bronzové medaile ji dělily jen tři sekundy. Vítězná Italka Viola Valliová byla o šest vteřin rychlejší. Druhý český zástupce Pavel Srb závod vzdal. Zlatou medaili získal Ital Luca Baldini.

ME Berlin 2002

ME Berlin 2002 | Foto: Berlin 2002

Plavkyně Komety Brno Jana Pechanová poplave kromě dlouhých ještě bazénové trati 400 a 800 metrů volným způsobem. Podle sekretáře české výpravy Jana Novotného je šesté místo úspěchem: "Jana bojovala celou dobu mezi druhým až pátým místem, ve finále se jí nepodařilo udržet medailové umístění, ale šesté místo je v této konkurenci a v tak rychlém závodu velmi pěkné."

Zlato patří Viole Valliové, která tak navázala na stříbro z mistrovství Evropy před třemi lety v Istanbulu. Na druhém místě doplavala překvapivě Švýcarka Hanna Miluskaová a třetí skončila také nečekaně Němka Nadine Pastorová.

Pavel Srb sice do závodu odstartoval, ale kvůli bolesti ramene musel vzdát. Navíc se na něm projevila únava z pátečního závodu na 25 kilometrů, kde skončil dvanáctý.

Výsledky - 5 km:

Ženy: 1. Valliová (It.) 1:00:25, 2. Miluskaová (Švýc.) 1:00:27, 3. Pastorová 1:00:28, 4. Billerová (obě Něm.) 1:00:29, 5. Van Dijková (Niz.) 1:00:29, 6. Pechanová (ČR) 1:00:31, 7. Blommeová (Fr.) 1:00:44, 8. Lopezová (Šp.) 1:01:32

Muži: 1. Baldini (It.) 55:35, 2. Lurz (Něm.) 56:24, 3. Rubaudo 56:26, 4. Ercoli (oba It.) 56:31, 5. Ivanov (Rus.) 56:55, 6. Hein (Něm.) 56:58, 7. Bezručenko (Rus.) 56:59, 8. Rieg (Fr.) 57:45, ... Srb (ČR) nedokončil