Penalta v nastavení přinesla Slavii vítězství

Fotbalisté pražské Slavie se i po 27. kole Gambrinus ligy udrželi ve hře o druhé místo. V Příbrami měli ale velké štěstí, tři body získali až díky proměněné penaltě Kuky v nastaveném čase. Liberec si poradil s Opavou 3:0 Slezané se tak mohou stát prvním sestupujícím, pokud Slovácko získá v pondělním souboji v Ostravě alespoň bod. V posledním sobotním utkání vyhrál Jablonec ve Zlíně 2:1 a po šesti kolech se radoval z výhry.

Gambrinus liga

Trenér Slavie Karel Jarolím měl hodně starostí se složením jedenáctky. Na marodce jsou totiž Adauto s Kolouškem, disciplinární trest nepustil na trávník trio Holeňák, Bejbl a Gedeon, navíc Švec plní reprezentační povinnosti v týmu do 19 let. Proto po dlouhé době nastoupil Hrdlička a prvoligovou premiéru si odbyli i dva mladíčci - sedmnáctiletý Suchý a devatenáctiletý Studík. A po změně stran přišel Černý jako další nováček. Ani domácí nebyli kompletní, absence Otepky, Lesáka, Pennera a Rajtorala byla také citelná. Slepené sestavy poznamenaly kvalitu hry. Hráčům sice nebylo možné upřít snahu, ale to byl snad jediný klad. Diváci dlouho neviděli žádnou souvislou akci, většinou se hrálo ve středu hřiště a s mnoha nepřesnostmi. Nejvíce vzruchu přinesly až závěrečné minuty. Pět minut před koncem zachránil Navrátil po střele Rychlíka, na druhé straně chytrý oblouček Mendyho nadělal mnoho práce Kozáčikovi. Brankáři Slavie pomohlo i břevno Až v nastaveném čase potrestal ruku domácího Čupra rozhodčí penaltou. Přestože se Pařízek pokusil vyvést Kuku z rovnováhy stejně jako v Mladé Boleslavi Baranka, tentokrát neuspěl. Nejzkušenější hráč Slavie s jistotou proměnil a přiblížil svůj tým předkolu Ligy mistrů.

Fotbalisté Slovanu Liberec si po matných výkonech v minulých kolech a vyřazení z poháru spravili chuť hladkou výhrou nad Opavou. O tři góly v síti hostí, se postarali slovenští fotbalisté a podrželi tak svého krajana Stanislava Grigu, o jehož odvolání z místa trenéra se začínalo spekulovat. Dvě branky dal už v prvním poločase Kisel, poprvé se v této sezoně trefil i Hološko.

Pouhá jedna minuta stačila fotbalistům Jablonce k vítězství 2:1 ve Zlíně. V rozmezí šedesátí sekund totiž po změně stran skórovali Klapka a Michálek a dvoubrankový náskok soupeře už stačil domácí Koubský jen zkorigovat. Pro hosty to byla první výhra po šesti kolech.

Výsledky 27. kola:

FC Slovan Liberec - Slezský FC Opava 3:0 (2:0)

Branky: 14. a 31. Kisel, 84. Hološko
Rozhodčí: Šedivý - Pokorný, Novák. ŽK: Drahno, Dujka, Laciga (všichni Opava)
Diváci: 3214

Liberec: Čech - Šinglár, Lukáš, Košťál, Janů - Hamouz, Polák, Kisel, Papoušek - Slepička (74. Hološko), Zápotočný (70. Pospíšil, 87. Došek). Trenér: Griga

Opava: Bobok - Laciga, Krajčovič, Kotůlek, Dujka - Drahno (77. Kulig), Jašek (46. Svátek), Baránek (77. Hořínek), Sviták, Kiša - Zeher. Trenér: Palička

Marila Příbram - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 90.+2 Kuka z pen.
Rozhodčí: Čuřín - Filípek, Pinkas. ŽK: Riegel, Klesa, Navrátil, Pařízek - Suchý, Rychlík
Diváci: 2186

Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Čupr - Klesa, Riegel, Podrázský (84. Malý), Fenyk (60. Javorek) - Mendy, Huňa (90. Pilík). Trenér: Tobiáš

Slavia: Kozáčik - Došek, Studík, Latka, Zbončák - Piták, Suchý, Sedláček (72. Černý), Hrdlička (77. Rychlík) - Fořt (77. Kuka), Vlček. Trenér: Jarolím

Tescoma Zlín - FK Jablonec 1:2 (0:0)

Branky: 81. Koubský - 64. Klapka, 65. Michálek
Rozhodčí: Bouše - Petřík, Drastík. ŽK: Žemlík, Koubský, Zapletal - Laštovka, Šenkeřík
Diváci: 2058

Zlín: Kořínek - Janíček, Koubský, Kroča, Hubáček - Lukaštík, Dobeš (73. Činčala), Vrtělka, Červenka (65. Kalod) - Žemlík, Klinka (73. Zapletal). Trenér: Hapal

Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Nesvadba - Michálek (90. Svojtka), Hušek, Kordula (77. Loučka), Klapka, Weber - Šenkeřík (75. Smíšek). Trenér: Rada