Peschkeová si zahraje wimbledonské osmifinále, Novák vyřazen

Na padesát procent byli úspěšní vyslanci českého tenisu v dnešním programu dvouher na slavném Wimbledonu. Květoslava Peschkeová dokázala celkem hladce zdolat Španělku Conchitu Martinezovou, zato Jiří Novák si v tuhém boji nedokázal poradit s Bělorusem Maxem Mirným.

Jiří Novák

Jiří Novák | Zdroj: ČTK

Devětadvacetiletá Peschkeová si osmifinále grandslamu zahraje poprvé v kariéře. Česká hráčka získala první set v poměru 6:4 za 38 minut. Přitom vedla už 5:2, jenže v závěru setu lehce zvolnila nasazené tempo. Rozhodujícím momentem pro vývoj střetnutí bylo získané podání španělské soupeřky, kdy Peschkeová zvýšila své vedení na 3:1. Další průběh zápasu si už s přehledem pohlídala a soupeřce nedovolila takřka nic. Peschkeová se v osmifinále střetne s turnajovou šestkou Ruskou Naďou Petrovou, jež porazila Caru Blackovou ze Zimbabwe také ve dvou setech.

Méně úspěšný byl ve svém utkání 3. kola Jiří Novák. Přestože dokázal Bělorusovi Mirnému jako první na turnaji sebrat set, velmi vyrovnaný duel nakonec prohrál, a s Wimbledonem se tak musí bohužel rozloučit i poslední český zástupce v mužské dvouhře. Oba hráči se utkali v kariéře už popáté a jejich vzájmné skóre bylo 2:2. Běloruský tenista má tedy po dnešním souboji příznivější bilanci vzájemných zápasů. Novák dokázal vyrovnat svůj postup do třetího kola před dvěma lety.

VÝSLEDKY Muži dvouhra - 3. kolo: Mirnyj (Bělorus.) - Novák (28-ČR) 5:7, 7:5, 6:4, 7:6 (7:2), Ferrero (23-Šp.) - Mayer (Něm.) 3:6, 6:2, 6:1, 6:1, Južnyj (31-Rus.) - Björkman (Švéd.) 7:5, 6:3, 3:6, 7:6 (11:9), Federer (1-Švýc.) - Kiefer (25-Něm.) 6:2, 6:7 (5:7), 6:1, 7:5. Čtyřhra - 3. kolo: Huss, Moodie (Austr./JAR) - Čermák, Friedl (9-ČR) 6:2, 6:3, 6:4.

Ženy dvouhra - 3. kolo: Peschkeová (ČR) - Martinezová (Šp.) 6:4, 6:1, Petrovová (8- Rus.) - Blacková (Zim.) 6:4, 6:3, Šarapovová (2-Rus.) - Srebotniková (Slovin.) 6:2, 6:4, Pierceová (12-Fr.) - Ivanovičová (19-SČH) 6:1, 6:4,

Smíšená čtyřhra - 2. kolo: Woodbridge, Stosurová (6-Austr.) - Levinský, Čakvetadzeová (ČR/Rus.) 6:1, 7:6 (7:5).

Junioři Dvouhra - 1. kolo: Lojda (ČR) - Bubka (7-Ukr.) 6:4, 6:4.