Pět ze sedmi zápasů extraligy skončilo remízou

Pouze dvě mužstva slavila vítězství v 17. kole hokejové Tipsport extraligy: Sparta přemohla Vsetín 2:1 a Karlovy Vary zvítězily na Kladně 4:2. Zbývajících pět nedělních duelů skončilo remízou, z toho čtyři 1:1 a jeden dokonce 0:0! V čele tabulky zůstává Slavia, jež hrála bez branek v Plzni.

Plzeň - Slavia

Plzeň - Slavia | Zdroj: ČTK

Vedoucí Slavii vychytal v Plzni Roman Málek, její bývalý gólman. Osmadvacetiletý gólman si připsal druhé čisté konto v sezoně, ale prý by ho vyměnil za vítězství. "Radši bych chtěl tři body. Nemělo to pro mě nějakou zvláštní příchuť. Už je to dávno, co jsem tam byl," řekl Málek, jemuž málem pokazil čisté konto v prodloužení Radek Duda. "Myslel jsem, že to zkusí mezi betony, ale on vypálil na vyrážečku. Zaplaťpánbůh jsem to chytil."

Sparta Praha - Vsetínská hokejová 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Vrbata (M. Růžička), 34. Chabada (J. Straka, O. Kratěna) - 58. Ivan (Dubec, Rob)
Rozhodčí: Bolina - Kostka, Český. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3485.

Rabat Kladno - Energie Karlovy Vary 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Huml (Ševc, Martin Procházka), 29. Tlustý (Kuchler, Horna) - 7. Pavelek (Alinč, J. Řezníček), 7. Pech (Milan Procházka, Bednařík), 35. J. Řezníček (Alinč, Selingr), 43. Skuhravý (Kumstát)
Rozhodčí: Turčan - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3110.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Heš (Plášek, Němeček) - 4. Kuboš (Hubáček)
Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.) - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4500.

Bílí Tygři Liberec - Hamé Zlín 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 34. Vampola - 19. Vosátko (Hamrlík)
Rozhodčí: Skoupý - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 10:7, navíc Král (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4152.

Moeller Pardubice - České Budějovice 1:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Hlinka (Kántor) - 47. Gřegořek (Brabenec, M. Hudec)
Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:4, navíc Kutlák (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8233.

Oceláři Třinec - Chemopetrol Litvínov 1:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Hunkes (Kudrna, Peterek) - 46. Kubinčák (Reichel, Zadina)
Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 10:12, navíc Kudrna (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4134.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 0:0.
Rozhodčí: Hradil - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 2:4. Diváci: 5674.