Petr Kouba stále jasno nemá

V polovině devadesátých let jeden z nejlepších fotbalových brankářů Evropy, v roce 1996 vicemistr starého kontinentu Petr Kouba je stále bez angažmá. Poté, co mu konečně uplynulo dlouhých pět let ve španělském Deportivu La Coruňa, kde skoro nechytal, je volným hráčem, ale jasno o své nejbližší fotbalové budoucnosti stále nemá. A to i přesto, že ho řada klubů lanaří už několik týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situace se zdá být na mrtvém bodě. Je nějaký pokrok v hledání vašeho nového angažmá?

"Nic nového. Minulý týden už jsem si myslel, že by se věci mohly pohnout kupředu, ale všechno zůstalo při starém. Nemám ještě pořádně jasno, nic vyřešeného. Pořád čekám."

Jak dlouho to ještě takhle vydržíte?

"Vzhledem k tomu, že bych chtěl stále nejraději do Španělska a nějaké možnosti tam jsou, ještě vydržím. Hráčský pohyb tam začíná o něco později než ve zbytku Evropy. Jak dlouho přesně si ale netroufám odhadnout. Byl bych rád, kdyby to bylo co nejdřív, ale určitě ještě aspoň tento týden tomu věnuji."

Hodláte třeba i riskovat, pustit některé nabídky jinde a čekat pouze na Španělsko?

"Už jsem to jednou musel udělat v případě jednoho českého klubu (prý Teplice - pozn. autora). A už bych to asi opakovat nechtěl. I s rodinných důvodů bych už nechtěl čekat dlouho. Takže by to mohlo být i naopak. Že třeba pustím něco venku i ve Španělsku, kdyby se to objevilo až později. Déle než čtrnáct dnů už se mi čekat nechce."

Které jiné státy kromě Španělska jsou ještě ve hře?

"Zájem byl asi ze třech různých zemí. Ze Španělska, z Itálie a v poslední době i z Německa."

A máte připravenu i nějakou krizovou variantu? Tedy klub, který o vás stojí a je ochotný počkat, jestli se nedomluvíte jinde?

"O žádné krizové variantě se vůbec mluvit nedá. Mám zájem jít do klubu, který mě bude chtít jako brankáře Petra Koubu, jako posilu. A jestli to bude u nás nebo v zahraničí zase úplně rozhodující není. I když je pravda, že bych to venku ještě jednou rád zkusil. Ovšem, když to nevyjde, není pro mě žádný problém ani krizové řešení podepsat pro klub v Čechách."

A jak se teď připravujete na novou sezonu? Trénujete sám?

"Samozřejmě, že nemohu jenom odpočívat. Trénuji hodně na kole, v tomto týdnu si přidám ještě squash, takže takovou tu obecnou přípravu určitě nezanedbávám. A věřím, že pro mě nebude problém zařadit se do normální fotbalové přípravy."

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme