Petr Sýkora pomohl Anaheimu k výhře nad Phoenixem

Hokejista Petr Sýkora si v nočním utkání zámořské NHL připsal dva body za gól a přihrávku. I díky němu porazil Anaheim Phoenix 5:3. Jednu asistenci zaznamenal v týmu trenéra Wayna Gretzkého Zbyněk Michálek. Calgary vyhrálo na ledě Los Angeles 3:2, na jednu z branek Flames nahrával obránce Roman Hamrlík. Ve zbývajícím utkání porazilo Chicago Minnesotu 4:2.

Petr Sýkora

Petr Sýkora | Foto: Miroslav Konvalina

Petr Sýkora svou druhou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu a hned další branku kalifornského klubu připravil. Anaheim pak přidal v první části ještě jeden gól a zdálo se, že je rozhodnuto. Mike Leclerc ale v prostřední třetině utkání zdramatizoval dvěma přesnými zásahy. Phoenixu se nedařilo, trenér Wayne Gretzky prý přišel během utkání o hlas, góly Leclerca, který hrál osm let v kalifornském celku, na body nestačily.

Souboji Chicaga s Minnesotou přihlížela tradičně slabší návštěva a přes jedenáct tisíc diváků vidělo výhru domácích Blackhawks 4:2. Vítězům se ale podařilo zlomit odpor Wild až v poslední třetině, na jejich první dvě branky totiž vždy dokázal během chvíle odpovědět slovenský útočník Marián Gáborík. Na lavičce Chicaga stál pouze asistent trenéra Denis Savard, slavný útočník minulosti. Kouč Trent Yawneye byl na pohřbu svého tchána. Zápas vyšel domácímu útočníkovi Renemu Bourquevi, který dal gól a na další dva nahrál. Nespokojení naopak museli být hokejisté Minnesoty. Nejenže prohráli, ale jejich střelec Gáborík po prvních dvou trefách v sezoně zápas nedohrál, protože si obnovil zranění třísel.

Hokejisté Calgary pokračovali v Los Angeles v tradici horších vstupů do utkání, ale nakonec vyhráli 3:2. Od začátku sezony vstřelili Flames v úvodních třetinách pouze tři branky a proti Kings prohrávali po první části 0:2. O obrat ve prospěch kanadského celku se nejvíc zasloužil autor dvou gólů Chris Simon. Jeho vítězná trefa přišla po Hamrlíkově nahrávce 30 sekund před koncem utkání v přesilové hře.

Výsledky nedělních zápasů:

Anaheim - Phoenix 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)

Branky: 10. Petr Sýkora, 18. Selänne (Petr Sýkora), 20. McDonald, 45. Hedström, 50. R. Niedermayer - 24. a 40. Leclerc (na druhou Z. Michálek), 55. Sanderson
Střely na branku: 28:27
Diváci: 13.733

Chicago - Minnesota 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 10. Bourque, 23. Arnason, 51. Holmqvist, 54. Keith - 11. a 25. Gáborík
Střely na branku: 32:17
Diváci: 11.368

Los Angeles - Calgary 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky: 17. L. Robitaille, 19. D. Armstrong - 29. a 60. Simon (na druhou Hamrlík), 34. Phaneuf
Střely na branku: 20:31
Diváci: 18.118