Plavkyni Hlaváčkovou trápí před světovým kláním viróza

Po plavkyni Janě Pechanové, která musí kvůli chřipce obětovat mistrovství světa v krátkém bazénu, se s nachlazením potýká také Ilona Hlaváčková. Dvojnásobná evropská rekordmanka na krátkých znakařských tratích by ale přesto měla do Moskvy na šampionát, který se koná od 3. do 7. dubna, odcestovat. Zdravotní testy totiž dopadly nadějně, lékař tedy plavkyni Bohemians Praha pondělní odlet do Ruska nezákazal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilona Hlaváčková | Foto: Ilona Hlaváčková

Ilona Hlaváčková, která překvapila dvěma evropskými rekordy na krátkých znakařských tratích v Antverpách, bojuje nyní s nachlazením. Viróza ji donutila upravit v minulých dnech tréninkový plán. "Od minulého čtvrtka jsem zalehla, snažila jsem se to všechno vypotit, dostat všechny bacily ze sebe ven, což se mi až tak úplně nepodařilo, ale v úterý už bylo načase, abych vklouzla do vody, takže trénink byl, ale po něm jsem opět směřovala do pelechu a snažila se potit a potit," podotkla Ilona. Plavkyně se podrobila zdravotním testům, které ale podle trenéra Milana Moravce dopadly nadějně: "Lékař mi volal, že sedimentaci v krvi není zvýšená. I na něm záleželo, zda do Moskvy odcestujeme, ale ten řekl, že je to na našem rozhodnutí, že je to klasický průběh virózy, a že se její průběh nedá nijak radikálně urychlit, nicméně věříme, že už je to v té druhé části a že se to tedy bude lepšit."

Narozdíl od volnostylařky Jany Pechanové, která musela šampionát vzdát kvůli chřipce, Ilona se svým trenérem od cesty do Ruska neustoupí. Nechce si totiž nechat ujít jeden z vrcholů sezóny. A jak sama poznamenala, hodlá ze sebe vydat maximum. Trenér Milan Moravec naznačil její představy jasněji: "My jsme se připravovali s cílem umístit se ve finále A na obou znakařských tratích, to znamená padesát i sto metrů. Pokud by se Iloně podařilo přiblížit se k časům, které zaplavala na mistrovství Evropy v Antverpách, tak by její ambice byly hodně vysoko. Nicméně teď se to hodně zkomplikovalo s tou virózou, takže je těžké něco předpovídat."

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme