Plekanec přispěl k výhře Montrealu

Český útočník Tomáš Plekanec zazářil v dresu Montrealu, když pomohl jedním gólem a dvěma asistencemi k výhře svého týmu nad Bostonem 6:3.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Boston ještě vedl ve druhé třetině 3:1, ale na jejím konci se prosadil český útočník a gólová nadílka pokračovala. "Plekancův gól byl nesmírně důležitý. Znamenal snížení ztráty na jednu branku do třetí třetiny, a to změnilo průběh utkání," komentoval klíčový okamžik Christopher Higgins.

Ve čtvrtečním utkání se blýskl i Milan Michálek, který zaznamenal také jednu branku a dvě přihrávky a jeho San Jose porazilo Atlantu 5:1. Tým českého útočníka v prvním vzájemném střetnutí s Atlantou přerušil vítěznou sérii domácích, kteří naplno bodovali v sedmi předcházejících zápasech za sebou.

Dalším týmem, který má po Buffalu jistý postup do vyřazovacích bojů, je Nashville. A to navzdory tomu, že ve čtvrtek podlehl na ledě Calgary 2:3 v prodloužení.

V dresu Minnesoty se dařilo dvěma slovenským hráčům - Máriánu Gáboríkovi a Pavolu Demitrovi. Minesota porazila St. Louis 5:1. Gáborík k triumfu přispěl dvěma góly a jednou nahrávkou a byl zvolen první hvězdou duelu. Demitra skóroval jednou, asistoval dvakrát a byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem.

Výsledky čtvrtečních utkání:

Boston - Montreal 3:6 (2:1, 1:1, 0:4)

Branky: 3. Kessel, 18. Sturm, 28. Mowers - 8. Markov, 39. Plekanec, 47. Mike Johnson (Plekanec), 49. Lapierre, 49. Higgins (Plekanec), 54. Ryder. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17.026.

Carolina - Washington 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Branky: 25. Commodore (Vašíček), 33. Cole, 41. E. Staal, 42. Ladd - 12. a 38. Ovečkin (na obě Novotný), 25. Ch. Clark. Střely na branku: 39:10. Diváci: 18.740.

Atlanta - San Jose 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)

Branky: 8. Pascal Dupuis (Holík) - 14., 32. a 38. Cheechoo (na první a druhou M. Michálek), 20. M. Michálek, 35. Guerin. Střely na branku: 19:32. Diváci: 16.367.

New York Islanders - Pittsburgh 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 23. T. Hunter, 26. J. Blake, 42. Viktor Kozlov - 17. C. Armstrong. Střely na branku: 32:36. Diváci: 14.574.

Phoenix - Anaheim 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 25. Taffe, 36. B. Thomas - 58. Moen. Střely na branku: 21:23. Diváci: 15.593.

Florida - Ottawa 2:4 (0:1, 1:3, 1:0) Branky: 39. Stümpel (Olesz), 52. O. Jokinen (Olesz) - 3. Eaves, 26. Spezza, 30. Heatley, 33. McAmmond. Střely na branku: 37:19. Diváci: 14.202.

Detroit - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 49. Dacjuk (Hudler) - 58. Tollefsen, rozhodující sam. nájezd Fjodorov. Střely na branku: 36:30. Diváci: 20.066.

Minnesota - St. Louis 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky: 39. a 49. Gáborík, 30. Demitra, 32. Rolston, 52. M. Koivu - 18. Weight (Čajánek). Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.568.

Tampa Bay - New Jersey 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 50. a 54. St. Louis, 12. Jason Ward - 32. Parise. Střely na branku: 32:35. Diváci: 20.326.

Calgary - Nashville 3:2 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 12. Tanguay, 57. Conroy, 62. Warrener - 11. Arnott, 41. Fiddler. Střely na branku: 28:25. Diváci: 19.289.

Věra Bláhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít