Plekanec zařídil výhru Canadiens v Carolině

Hokejista Tomáš Plekanec byl největší hvězdou utkání NHL mezi Carolinou a Montrealem. Český útočník se dvěma góly a dvěma nahrávkami podílel na výhře Canadiens 7:4 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Jednu asistenci zaznamenal jeho spoluhráč Roman Hamrlík.

Stanley Cup

Plekanec posbíral všechny čtyři zápisy do kanadského bodování v přesilových hrách, Montreal vstřelil v početní výhodě celkem pět gólů. S šestnácti využitými přesilovkami je Montreal nejlepším týmem v NHL.

Buffalo zvítězilo na ledě Floridy 4:2 i díky brance Aleše Kotalíka. Domácí brankář Tomáš Vokoun inkasoval čtyřikrát z třiatřiceti střel. Panteři vedli ještě ve třetí třetině 2:1, poté ale třikrát skórovali hosté a přerušili sérii tří porážek.

Obrat skóre se podařil také Coloradu, které porazilo Calgary na jeho ledě 3:2 v prodloužení. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2 Slovák Marek Svatoš a hned po 23 sekundách nastaveného času rozhodl o vítězství Avalanche Ryan Smyth. Asistencí na vítěznou trefu dosáhl kapitán Colorada Joe Sakic 1600. bodu v NHL.

Detroit si bez problémů poradil se San Jose 5:1, když se dvakrát trefil švédský útočník Henrik Zetterberg. S dvaceti body nejproduktivnější hráč ligy tak bodoval i v jedenáctém utkání sezony. Sharks vyslali na brankáře Red Wings Chrise Osgoode pouhých deset střel.

Brankáři Robertu Luongovi se proti Washingtonu daří. Díky jeho 26 zákrokům vyhrál Vancouver na ledě Capitals 3:2 a Luongo tak zaznamenal desáté vítězství proti Washingtonu v řadě.

Washington - Vancouver 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky: 9. Nylander, 59. Ovečkin - 12. a 44. Pyatt, 3. D. Sedin. Střely na branku: 28:26. Diváci: 12.705

Carolina - Montreal 4:7 (1:5, 1:1, 2:1)

Branky: 12. Hamilton, 35. E. Staal z trest. střílení, 45. Whitney, 59. Brind'Amour (F. Kaberle) - 9. a 37. Plekanec, 4. Chipchura, 13. Kovaljov (Plekanec), 19. S. Koivu, 19. Streit (Hamrlík, Plekanec), 60. Dandenault. Střely na branku: 36:30. Diváci: 16.796

Calgary - Colorado 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 16. Tanguay, 22. Lombardi - 8. Sakic, 56. Svatoš, 61. Smyth. Střely na branku: 41:22. Diváci: 19.289

Detroit - San Jose 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky: 41. a 49. Zetterberg, 2. Filppula, 16. Lilja, 49. Maltby - 55. Semjonov. Střely na branku: 39:11. Diváci: 18.289

Florida - Buffalo 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Branky: 2. Stümpel, 20. Peltonen - 8. Kotalík, 49. Hecht, 53. Stafford, 58. Paille. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 33 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,9 procenta. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15.842