Pljuščenko porazil Jagudina a získal titul mistra světa v krasobruslení

Rus Pljuščenko je novým šampiónem krasobruslařů. V souboji o titul mistra světa porazil svého krajana a trojnásobného zlatého medailistu Jagudina. Bronz si z kanadského Vancouveru veze Američan Eldredge. Česko v soutěži mužů zastoupení nemělo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pljuščenko, který s přehledem dominoval oběma částem soutěže, zkompletoval svou sbírku cenných kovů ze světových šampionátů. Teprve osmnáctiletý Rus už v předchzích letech získal stříbro a bronz.

Jagudin, který v soutěži startoval navzdory bolestivému zranění nohy, se ve volné jízdě probojoval před Eldredge. Rus, jedoucí na hudbu z filmu Gladiátor, sice pokazil jeden trojitý skok, narozdíl od Američana se ale odhodlal ke čtvernému toeloopu a zvládl ho.

Zklamáním skončila soutěž pro miláčka domácího publika Elvise Stojka. Kanaďan předvedl jeden z nejhorších výkonů v kariéře a skončil desátý.

1. Pljuščenko 2,0, 2. Jagudin (oba Rus.) 5,2, 3. Eldredge 5,6, 4. Goebel (oba USA) 7,6, 5. Honda (Jap.) 12,4, 6. Jün-fej Li 12,4, 7. Čcheng-ťiang Li (oba Čína) 14,8, 8. Abt (Rus.) 14,8, 9. Sandhu 16,2, 10. Stojko (oba Kan.) 18,4.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme