Pljuščenko porazil Jagudina a získal titul mistra světa v krasobruslení

Rus Pljuščenko je novým šampiónem krasobruslařů. V souboji o titul mistra světa porazil svého krajana a trojnásobného zlatého medailistu Jagudina. Bronz si z kanadského Vancouveru veze Američan Eldredge. Česko v soutěži mužů zastoupení nemělo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pljuščenko, který s přehledem dominoval oběma částem soutěže, zkompletoval svou sbírku cenných kovů ze světových šampionátů. Teprve osmnáctiletý Rus už v předchzích letech získal stříbro a bronz.

Jagudin, který v soutěži startoval navzdory bolestivému zranění nohy, se ve volné jízdě probojoval před Eldredge. Rus, jedoucí na hudbu z filmu Gladiátor, sice pokazil jeden trojitý skok, narozdíl od Američana se ale odhodlal ke čtvernému toeloopu a zvládl ho.

Zklamáním skončila soutěž pro miláčka domácího publika Elvise Stojka. Kanaďan předvedl jeden z nejhorších výkonů v kariéře a skončil desátý.

1. Pljuščenko 2,0, 2. Jagudin (oba Rus.) 5,2, 3. Eldredge 5,6, 4. Goebel (oba USA) 7,6, 5. Honda (Jap.) 12,4, 6. Jün-fej Li 12,4, 7. Čcheng-ťiang Li (oba Čína) 14,8, 8. Abt (Rus.) 14,8, 9. Sandhu 16,2, 10. Stojko (oba Kan.) 18,4.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme