Plošinář Lukáš Dryml potvrdil na Markétě dobrou formu

Australan Jason Crump vyhrál šestý závod Grand prix na ploché dráze v Praze. Stadión na Markétě svědčil i Lukáši Drymlovi, který potvrdil svou aktuální formu a dojel v semifinále - celkově mu patří osmá příčka. Na divokou kartu startující jeho bratr Aleš a sedmatřicetiletý Bohumil Dryml se nedostali mezi nejlepší šestnáctku, když neprošli hustým sítem rozřazovacích jízd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plochá dráha | Foto: Alexandra Mlejnková

Ve finále Crump zvítězil jasně způsobem start- cíl. Sullivanovi body pomohly, aby se dotáhl v celkovém pořadí na prvního Švéda Tonyho Rickardssona. Oba vedou se shodným ziskem 112 bodů. Českým závodníkům se nedařilo jen v úvodu. Aleš Dryml i Brhel se mezi elitní šestnáctku nedostali a Lukáš Dryml ve dvou úvodních večerních startech neuspěl. Poprvé kvůli prasklému řetězu vůbec nedojel a ve své druhé jízdě byl poslední. Jenže později přišly velké chvíle pardubického mladíka, který v rozhodujícím souboji o postup do semifinále porazil po odvážné jízdě jak mistra světa Rickardssona, tak i Tomasze Golloba, který k velkému smutku tisíce polských fandů nepostoupil mezi nejlepší, stejně jako jeho tři krajané. V semifinále sice Lukáš Dryml na soupeře už nestačil, ale i tak se postaral o nejlepší český výsledek v pražském závodě od pátého místa Antonína Kaspera z roku 1999.

Výsledky:

1. Crump (Austr.) 25 bodů
2. Hancock (USA) 20
3. Sullivan (Austr.) 18
4. Rickardsson (Švéd.)
5. Hamill (USA) a Loram (Brit.) oba 13
7. Adams (Austr.) a L. Dryml (ČR) oba 11.

Průběžné pořadí Grand Prix po šestém z 10 závodů:

1. Sullivan a Rickardsson oba 112 bodů
3. Crump 95
4. Gollob (Pol.) a Adams oba 79
6. Loram (Brit.) 78
... 10. L. Dryml 50.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme