Po čtyřhře blíž k postupu Rusové

Čeští tenisté prohrávají po sobotní dvouhře s Ruskem 1:2. Dvojice Martin Damm, Cyril Suk nestačila na pár Michail Južnyj, Jevgenij Kafelnikov a podlehla mu 6:7, 6:4, 3:6 a 3:6. V závěrečných nedělních dvouhrách tak musí uspět Jiří Novák i Radek Štěpánek.

Davis Cup

Davis Cup | Foto: Nlearningnetwork

Vývoj čtyřhry přitom dlouho nevypadal úplně špatně, po v tie-breaku ztraceném druhém setu vedl český pár na začátku třetí sady 3:1, jenže pak se utkání zlomilo ve prospěch soupeře. Rusové dokázali sebrat podání oběma našim hráčům ve třetím i ve čtvrtém setu. Ve třetí sadě uhrál soupeř pět her v řadě, v poslední čtvrté pak od stavu 3:3 dvakrát uspěl při brejkbolu a své podání Južnyj udržel bez problémů. "Je to škoda, zápas jsme měli rozehraný docela slibně," prohlásil po utkání Martin Damm. "Jenže soupeři předvedli výborný tenis a nám se trošku přestalo dařit," dodal.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít