USA 0:1 Česko

Pohár FIFA provázely v Německu demonstrace

V úvodních zápasech Poháru FIFA v Německu potvrdili favoriti svou roli. Argentinci přehráli slabší Tunisany 2:1. Reprezentaci Německa, jako hostitelské země Mundialu, ale potrápila Austrálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace ve Frankfurtu | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Po vyrovnaném 1. poločase (2:2) zlepšenou kombinační hrou zvítězila německá jedenáctka 4:3. Před zahájením zápasu ve Frankfurtu nadMohanem ochromila asi na hodinu dopravu v centru města, přes Mohan, demonstrace asi 1 000 "Ultra" fanoušků proti údajné policejní zvůli.

Fanoušci nejsou zločinci, pryč s policejním terorem a komercí na stadionech, skandovaly stovky příslušníků hnutí Ultras z celého Německa, a to pod bedlivým dozorem policie a jejích kamer.

"Jsme proti policejnímu násilí, bezpečnostním opatřením, kamerovým systémům nejen na MS, ale hlavně v Bundeslize," vysvětluje pro Český rozhlas jeden z organizátorů Andreas Titel. Hnutí fanatických a dobře organizovaných Ultras vzniklo v 60. letech v Itálii, ale na rozdíl od britských Rowdies staví fotbal a neomezenou podporu svých klubů nad násilí a výtržnosti.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme