Pohár UEFA: Liberec vybojoval remízu v Lyonu

Fotbalisté Slovanu Liberec pokračují ve výborných výkonech v pohárové Evropě i po zimní přestávce. V prvním zápase osmifinále vybojovali cennou remízu 1:1 na hřišti francouzského týmu Olympique Lyon a zajistil si tak dobrou výchozí pozici pro odvetu, která je na programu za týden v Liberci. Skóre se měnilo v patnácté minutě zásluhou gólu Štajnera z penalty. O vyrovnání se postaral brankou v poslední minutě Govou.

UEFA Cup

UEFA Cup | Foto: UEFA

Liberec začal utkání aktivně, největší problémy dělal domácím obráncům Jiří Štajner. Právě liberecký útočník se postaral o první branku zápasu. V patnácté minutě unikal po levé straně a obránce Müller jej zastavil jen za cenu faulu. I když se Francouzi hodně zlobili belgický rozhodčí De Bleeckere ukázal na značku pokutového kopu. Sám Štajner penaltu proměnil.

Domácí si vypracovali první vážnější příležitost až po půlhodině hry, ale liberecká obrana pracovala spolehlivě. Ve druhém poločase se Slovan Liberec bránil velkému tlaku Lyonu, ale ten byl dlouhou dobu bezvýsledný. Brankář Kinský chytal spolehlivě a ve dvou případech mu pomohlo břevno. Když už se zdálo, že si Liberec odveze vítězství, Govou se dostal za obránce hostů a v poslední minutě zajistil Lyonu alespoň remízu.

Olympique Lyon - Slovan Liberec 1:1 (0:1), branky: 90. Govou - 15. Štajner z pen. Rozhodčí: De Bleeckere - Van Houte, Hennisen (všichni Belg.). ŽK: Pilný, Baffour (oba Lib.). Diváci: 26.069.

Lyon: Coupet - Deflandre, Edmilson, Müller, Brechet (70. Delmotte) - Juninho Linares (56. Laigle), Foe, Carriére - Luyindula (74. Govou), Anderson

Liberec: Kinský - Pilný, Lukáš, Holeňák, Janů - Johana, Koloušek, Langer, Zbončák (71. Jůn) - Štajner, Nezmar (64. Baffour, 85. Hodúr)

Výsledky osmifinále poháru UEFA:

Hapoel Tel Aviv - AC Parma 0:0 , rozhodčí: Pedersen (Nor.), diváci: 17.500

PSV Eindhoven - Leeds United 0:0 , rozhodčí: Braschi (It.), diváci: 31.000

Olympique Lille - Borussia Dortmund 1:1 (0:0) , branky: 73. Basír - 68. Ewerthon, rozhodčí: Ibaňez (Šp.), diváci: 16.000

Glasgow Rangers - Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:0) , branky: 81. Ferguson z pen. - 72. Ono, rozhodčí: Poulat (Fr.), diváci: 49.041

Inter Milán - AEK Atény 3:1 (2:1) , branky: 14. Zanetti, 37. Kallon, 56. Ventola - 8. Zagorakis, rozhodčí: Poll (Angl.), diváci: 14.030