Pohár UEFA vyhrál Feyenoord

Pohár UEFA už zná po dramatickém finálovém střetnutí svého vítěze. Na svém stadiónu De Kuijp se jím stal po osmadvaceti letech znovu Feyenoord Rotterdam, který přestřílel Borusii Dortmund 3:2. Za poražené se nádherným gólem z dvaceti metrů blýskl český kanonýr Jan Koller. V dresu německého šampióna odehrál celý zápas vedle Kollera také Tomáš Rosický.

UEFA Cup | Foto: UEFA

Vše podstatné v utkání se odehrálo mezi třicátou a šedesátou minutou. Nejprve ve 32. hostující Kohler viděl červenou kartu za faul na Tomassona v pokutovém území. Kanonýr Van Hooijdonk následně s přehledem proměnil penaltu a o sedm minut později rozjásal fanoušky Feyenoordu podruhé, když brankáře Lehmana překonal střelou z přímého kopu. Ihned po změně stran se o snížení nelichotivého stavu postarala dvojice Koller - Amoruso. Český obr poslal přihrávku na brazilského spoluhráče, ten byl ve vápně faulován a sám postižený se z pokutového kopu nemýlil - 2:1. Za pouhých osm minut však byl rozdíl opět dvoubrankový, to když po přehlédnutém ofsajdu skóroval Tomasson. Poté přišla chvíle českého Honzy ze Smetanovy Lhoty. Koller se opřel z dvaceti metrů do balónu a jeho střela skončila za zády bezmocného gólmana domácích. Dortmund se potom ze všech sil snažil přes početní oslabení zvrátit vývoj dramatického zápasu, ale nepovedlo se. Feyenoord využil výhody domácího prostředí a jeho hráči se mohli podruhé v historii radovat z Poháru UEFA.

Feyenoord Rotterdam - Borussia Dortmund 3:2 (2:0)

Branky: 33. z pen. a 40. van Hooijdonk, 55. Tomasson - 47. Amoroso z pen., 58. Koller.

Rozhodčí: Pereira (Portugalsko). ČK: 32. Kohler (Dortmund). Diváci: 51.000 (vyprodáno).

Feyenoord: Zoetebier - Gyan, van Wonderen, Paauwe, Rzasa - Bosvelt, Tomasson, Ono (85. De Haan) - Kalou (76. Elmander), van Hooijdonk, van Persie (63. Leonardo)

Dortmund: Lehmann - Evanilson, Wörns, Kohler, Dede - Reuter, Rosický, Ricken (70. Heinrich) - Ewerthon (60. Addo), Koller, Amoroso.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít