Pokořil Italy a přišel o angažmá

I takový je fotbalový svět. Včerejší hrdina Korejské republiky, útočník An Čung-hwan, přišel o práci. Šestadvacetiletý fotbalista v osmifinálovém duelu s Itálií vstřelil čtyři minuty před koncem prodloužení rozhodující branku, kterou posunul Korejce mezi osmičku nejlepších. Jeho zaměstnavatel, italská Perugia, mu však dnes oznámil, že už o jeho služby nemá zájem!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS ve fotbale 2002

V klubu italské Serie A vyprší Anovi smlouva 30. června. Za své dvouleté působení v Itálii vstřelil jen pět branek a v základní sestavě nastupoval jen zřídka. Verdikt trenéra Perugie Serse Cosmiho, proč dál s korejským útočníkem nepočítá, zní: "Chceme dát prostor mladým italským fotbalistům. An se již do naší koncepce nehodí."

Ovšem majitel italského klubu Luciano Gaucci si servítky nebral a dal najevo svůj hněv nad vyřazením Itálie ze světového šampionátu: "A dost! Tenhle gentleman už nikdy do Perugie nevkročí." Zároveň podotkl, že to byla Anova pomsta Italům za to, že mu nedávali mnoho šancí se ukázat a označil jeho rozhodující gól za útok na italskou pýchu. "Nebudu platit hráče, který zničil náš fotbal," dodal Gaucci.

Mluvčí Perugie se snažil verdikty svého nadřízeného mírnit tím, že prý s Korejcem neměli zájem prodloužit kontrakt už před mistrovstvím světa. Mesenáš Gaucci jízlivě dodal: "Ať si jde zpátky do Koreje a tam pobírá těch svých sto lir měsíčně."

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme