Polákům se podařilo odvrátit ostudu s národním stadionem

Polští fotbaloví fanoušci si oddechli: polská vláda konečně vybrala firmu, která vyprojektuje Národní fotbalový stadion. Právě na něm by se za pět let mělo odehrát úvodní utkání mistrovství Evropy EURO 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hřiště | Foto: Jiří Hošek

Národní stadion v Polsku není jen sportovištěm, ale především politickou záležitostí a věcí národní cti. Kdyby se Polákům nepodařilo postavit moderní stadion v metropoli, byla by to ostuda na celý fotbalový svět, a už se k ní povážlivě schylovalo. Vláda ale nakonec rozhodla - stadion navrhne studio JSK, podle jehož plánů se stavěly stadiony v Německu, Číně, Dubaji nebo Jižní Africe.

"Národní stadion ve Varšavě má být uveden do provozu na konci roku 2011. Bude součástí Národního sportovního centra, které zahrne multifunkční halu pro několik tisíc diváků, hotel, kanceláře a kongresové i výstavní prostory," oznámil ministr sportu Mirosław Drzewiecki. Polská vláda zatím nerozhodla, jestli tento komplex bude stát v centru hlavního města, nebo spíš na jeho okraji.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme